fbpx
15 Квітня, 2022

Менше третини словаків готові воювати за свою країну в разі війни з Росією

Менше третини словаків готові воювати за свою країну в разі війни з Росією

У Словаччині дещо зростає занепокоєння щодо економічних наслідків війни, особливо зростання цін та економічної кризи. Це випливає з опитування “Як справи, Словаччино?”. Опитування також показало, що лише 27,5% усіх словаків були б готові воювати за Словаччину в разі війни.

Як і місяць тому, у нинішньому опитуванні найбільше занепокоєння у респондентів викликає зростання цін на енергоносії та інфляція (88,7 відсотка), пише TASR.

опитування Словаччина

Також дещо зросла стурбованість економічною кризою, викликаною війною (з 77,5% місяць тому до 83,6% зараз). Стурбованість війною в самій Україні незначно зменшилася (з 78,2% до 74%). Стурбованість словаків розв’язанням третьої світової війни складає 73,6 відсотка та можливість поширення війни на Словаччину – 70,3 відсотка. Це лише незначно більше, ніж було під час опитування місяць тому.

Значна частина респондентів також стурбована станом словацької системи охорони здоров’я (81,2%). Щеодна важлива тема – популярність екстремістських та антисистемних груп у Словаччині (65,8%). Також незначно зростає занепокоєння з приводу прибуття біженців із країн, охоплених війною (68,8%) та пандемією коронавірусу (49,2%).

Словаки не мають військового досвіду

Якби в Словаччині була війна, то лише 27,5 відсотка словаків були б готові воювати за свою країну. 37,1 відсотка респондентів відповіли негативно, а 35,4 відсотка обрали відповідь “не знаю”. Готові воювати за свою країну 33,5 відсотка чоловіків і 21,7 відсотка жінок. При цьому, серед чоловіків, які готові воювати за свою країну, більше тих, кому за 60 років, ніж тим, кому до 40 років.

“Дуже низька готовність воювати за Словаччину може бути пов’язана не тільки з низькою довірою до деяких інституцій та держави, але й із певним геополітичним розривом. У Словаччині ми не маємо традиції героїзувати наші збройні сили, і вони в минулому не брали участь у жодних серйозних успішних збройних конфліктах чи повстаннях”, – прокоментував ці результати опитування соціолог Роберт Клобуцький зі Словацької академії наук.

Чотирнадцята хвиля дослідження “Як справи, Словаччино?” була проведена в період з 31 березня по 7 квітня на вибірці з 1000 респондентів. Опитування були ініційовані дослідницькою компанією MNFORCE, комунікаційним агентством Seesame у співпраці з Інститутом соціології Словацької академії наук та Інститутом досліджень соціальних комунікацій Словацької академії наук.

Нагадаємо, підтримка президента Росії Владіміра Путіна у Словаччині впала з 55% до 28% з березня 2021 року. При цьому майже 65% респондентів погодилися з тим, що президент Путін хоче відновити Російську імперію. Саме тому він становить загрозу не лише для України, а й для інших країн.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі