fbpx
17 Травня, 2022

Майже половина молодих словаків не проти хабарів – ОПИТУВАННЯ

Майже половина молодих словаків не проти хабарів – ОПИТУВАННЯ

Близько половини (48 відсотків) словаків вважають, що в Словаччині не варто поводитися чесно і кажуть, що не проти хабарів. Про це свідчать результати опитування, проведеного агентством “Фокус”, яке було проведено на замовлення фонду “Стоп корупції”.

Про це під час прес-конференції у вівторок повідомила Зузана Васічак Оченашова (Zuzana Vasičák Očenášová) з фонду “Стоп корупції”, пише TASR.

корупція у Словаччині

За словами Васічак Оченашової, 13 відсотків респондентів не вважають списування під час написання контрольних робіт проблемою, 30 відсотків – думають, що це невелика проблема. Списування є проблемою для 57 відсотків респондентів.

“Дрібні шахрайства згодом можуть призвести до корупційної поведінки. Якщо студент звикне списувати творчі та наукові роботи, тому що вважає це нормальним, є велика ймовірність, що згодом він вкраде і дипломну роботу”, — сказала Васічак Оченашова.

На думку лише 52 відсотків опитаних, у Словаччині варто поводитися чесно. Старші люди так думають частіше. За словами лише 53% респондентів, молоді люди не готові давати хабарі, намагаючись вступити до ВНЗ, а 47% не проти давати хабарі за вступ.

Опитування проводилося на вибірці з 1037 осіб віком від 15 років.

“Ми стали свідками того, що молоді люди спокійно відносяться до шахрайства. Щоб наступне покоління не схвалювало шахрайство та корупцію, нам потрібно активно працювати над цією проблемою”, – додала Васічак Оченашова.

Нагадаємо, словацька молодь виявилась не тільки найбільш готовою захищати свою країну у разі збройної агресії проти неї, а й покинути Словаччину у разі війни. Взяти до рук зброю у разі нападу готові тільки 13% населення країни.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі