fbpx
27 Листопада, 2021

Майже 80% албанців виступають за об’єднання з Косово – опитування

Майже 80% албанців виступають за об’єднання з Косово – опитування

Четверо з п’яти албанців в Албанії (79,2%) проголосували б за об’єднання в єдину державу Албанії і Косово, якби оголосили референдум з цього питання.

При цьому лише близько 16% албанців виступають проти такого союзу, повідомляє Балканський оглядач з посиланням на Euronews Albania.

Page 8 1068x599

Такими виявились результати дослідження Euronews Albania, присвяченого думці громадян Албанії щодо косовсько-албанських відносин.

Також за даними дослідження переважна більшість албанців (понад 90%) вважають, що Албанія і Косово – одна нація. Однак менше половини албанців вважають, що союз між двома країнами може відбутися в найближчі 10 років.

У разі об’єднання 70% албанців вважають, що Тирана має стати столицею.

Дослідження Barometer Euronews Albania було проведене 20-29 жовтня 2021 року компаніями MRB і Data Centrum на національному рівні, за допомогою 1000 особистих інтерв’ю в родинах.

Також варто нагадати результати дослідження, за якими балканські країни розділились у своєму прагненні до євроінтеграції. Найбільшими прихильниками вступу до Євросоюзу залишаються албанці, найбільш поміркованими є серби.

 

InfoPost.Media

Фото: balkaneu.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі