Балканські країни розділились у своєму прагненні до євроінтеграції. Найбільшими прихильниками вступу до Євросоюзу залишаються албанці, найбільш поміркованими є серби.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного The Balkans in Europe Policy Advisory Group (BiEPAG), інформує Балканський оглядач з посиланням на Radio Slobodna Evropa.
Так, за даними дослідження, у Сербії за останній рік більш ніж в півтора рази виросла кількість громадян, що виступають проти членства країни в ЄС. Якщо в 2020-му році противників євроінтеграції серед мешканців Сербії було 27%, то у 2021-му – вже 43%. Це найвищий показник в регіоні.
Найменше громадян, які не хочуть інтегруватися до Європейського Союзу, є в Албанії – всього 5% в цьому році і 8% було в минулому.
Так само албанці є найвідданішими прихильниками євроінтеграції на Західних Балканах: у 2020-му році 91% мешканців Албанії були за приєднання країни до ЄС, а в 2021-му цей показник сягнув позначки в рекордні для регіону 94%.
В Сербії хочуть до Євросоюзу близько половини – 53% мешканців. У порівнянні із минулим роком цей показник зменшився на 11%.
Варто додати, що раніше прем’єр-міністр Косова Альбін Курті закликав ЄС до посередництва у перемовинах між Косово та Сербією. На його думку, поведінка Сербії на Західних Балканах мало чим відрізняється від поведінки Росії щодо України та Білорусі.
Фото: lb.ua
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.