fbpx
19 Листопада, 2021

На Балканах 94% албанців прагнуть євроінтеграції, із жителів Сербії таких тільки 53%

На Балканах 94% албанців прагнуть євроінтеграції, із жителів Сербії таких тільки 53%

Балканські країни розділились у своєму прагненні до євроінтеграції. Найбільшими прихильниками вступу до Євросоюзу залишаються албанці, найбільш поміркованими є серби.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного The Balkans in Europe Policy Advisory Group (BiEPAG), інформує Балканський оглядач з посиланням на Radio Slobodna Evropa.

Screenshot 1

Так, за даними дослідження, у Сербії за останній рік більш ніж в півтора рази виросла кількість громадян, що виступають проти членства країни в ЄС. Якщо в 2020-му році противників євроінтеграції серед мешканців Сербії було 27%, то у 2021-му – вже 43%. Це найвищий показник в регіоні.

Найменше громадян, які не хочуть інтегруватися до Європейського Союзу, є в Албанії – всього 5% в цьому році і 8% було в минулому.

Так само албанці є найвідданішими прихильниками євроінтеграції на Західних Балканах: у 2020-му році 91% мешканців Албанії були за приєднання країни до ЄС, а в 2021-му цей показник сягнув позначки в рекордні для регіону 94%.

В Сербії хочуть до Євросоюзу близько половини – 53% мешканців. У порівнянні із минулим роком цей показник зменшився на 11%.

Варто додати, що раніше прем’єр-міністр Косова Альбін Курті закликав ЄС до посередництва у перемовинах між Косово та Сербією. На його думку, поведінка Сербії на Західних Балканах мало чим відрізняється від поведінки Росії щодо України та Білорусі.

 

InfoPost.Media

Фото: lb.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі