fbpx
08 Жовтня, 2021

Майбутнє Будапешта: тунель під Дунаєм та вокзал “Делі” під землею

Майбутнє Будапешта: тунель під Дунаєм та вокзал “Делі” під землею

У Будапешті презентували нове бачення вирішення транспортних проблем столиці Угорщини – сучасного мегаполіса, де враховуючи передмістя, проживає майже 3 млн населення.  

Завдання номер один – збільшити кількість пасажирів, які будуть користуватися приміським залізничним транспортом на 80 відсотків до 2040 року. Це має призвести до значного скорочення поїздок на особистих автомобілях.

Адже дуже жвавий автомобільний рух створює для міста великі проблеми, в тому числі логістичні та екологічні. Це і численні дорожні затори, забруднення навколишнього середовища, відсутність місця для паркування тощо.

Danube Tunnel Project Budapest Development Transport 1

Вихід знайшли у модернізації та розширенні залізничної мережі Будапешта.

За планами мають побудувати тунель під Дунаєм, протяжністю 4,5 кілометри, новий Дунайський міст, нову лінію метро, оновити 53 відсотки колій залізничної мережі та закупити нові поїзди.

Більш докладно про майбутні зміни розповіли в управлінні залізниці Південного округа (Déli Körvasút). Зокрема, про новий залізничний тунель, який з’єднає дві важливі залізничні станції в Будапешті – а саме “Делі” та “Нюгаті” з новою підземною трасою довжиною 4,5 км під Дунаєм.

 

Читайте також:

 

Дунайський тунель частково перетворить нинішній вокзал Нюгаті на транзитну залізничну станцію, тоді як залізнична станція Делі буде повністю переміщена під землю.

“Мета – полегшити подорож для тих, хто прибуває з передмістя Будапешта, та збільшити середньоденну кількість пасажирів з агломерації з півмільйона до 1 мільйона”, – заявив державний міністр з питань розвитку Будапешта Балаж Фюреш.

При цьому він пожартував, що ніхто “перевиховувати” людей не збирається.

“Ми бажаємо запропонувати конкурентну альтернативу та зробити громадський транспорт привабливішим”, – зазначив міністр.

Зокрема опитування, яке провели у Будапешті, підтвердило, що вдвічі більше людей готові користуватиметься приміськими залізницями, якщо  якість послуг суттєво покращиться.

Тунель під Дунаєм планують зробити з двома електрифікованими залізничними коліями. Його максимальна пропускна спроможність становитиме 24 поїзди на годину, що дасть можливість обслуговувати не тільки приміські, а й міжміські поїзди.

За задумом розробників – у результаті кількість користувачів міського транспорту має зрости мінімум у чотири рази. Зокрема кількість людей, які оберуть подорожі залізницею замість власного автомобіля має досягти одного мільйона. Таким чином в центрі Будапешта на дорогах стане менше на 115 тисяч автомобілів.

Загалом масштабний проєкт, який планують втілювати у кілька етапів – до 2030 та 2040 років – обійдеться у суму 2 трильйони форинтів (5,6 мільярдів євро).

 

InfoPost.Media за матеріалами угорських ЗМІ

Фото: Portfolio Rendezvények


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі