fbpx
09 Березня, 2022

Любов Непоп до Угорщини: “Допоможіть Україні, поки Путін вас не бомбить”

Любов Непоп до Угорщини: “Допоможіть Україні, поки Путін вас не бомбить”

“Ваш стратегічний мир буде лише в могилі”, – заявила посол України в Угорщині Любов Непоп на конференції в Будапешті, де закликала уряд Орбана рішуче виступити проти російської агресії та допомогти Україні.

Депутат партії “Фідес” Дюла Будай назвав слова посла “негідними”, стверджуючи, що українська дипломатка “вступила до виборчої кампанії в Угорщині”. Журналіст Жолт Баєр взагалі закликав до висилки посла з країни.

непоп2

Любов Непоп відповіла на всі ці звинувачення у своїй статті, опублікованій у виданні HVG.

Непоп визнає, що Угорщина має право приймати рішення, які найкраще відповідають її власним інтересам, але додає, що Україна також має право висловлювати свою думку про те, як вони бачать ці рішення.

“Війна триває, Росія вже випустила більше 600 ракет по нашим мирним містам і продовжує вбивати наших громадян. Тому ми будемо звертатися до Вас знову і знову:

Надати більше підтримки Україні!

Я переконана, що моя країна переможе, але наскільки швидко і якою ціною це станеться, залежить від того, чи почує нас зараз кожен із наших партнерів і надасть конкретну допомогу.

Щоденні звірства, які здійснює Кремль, не можуть залишитися без відповіді. Щодня потрібні нові відповіді.

Так, ви маєте право приймати рішення, які найкраще відповідають вашим інтересам. Але ми також маємо право сказати, як ми бачимо ці рішення.

Наше право і обов’язок сказати вам, чому це небезпечно не тільки для нас, але й для вас, якщо нам не вдасться зупинити Путіна”, – зазначає посол України.

За її словами метою Путіна є демілітаризація східних держав-членів НАТО – того самого, чого він вимагає від України сьогодні.

“За винятком того, що в нашій країні він намагається домогтися цих вимог бомбардуванням.

Він вас ще не бомбить.

Якщо ми впадемо, російська армія буде не за тисячі кілометрів від вас, а буде зовсім поруч.

Єдиний спосіб захистити себе та утриматися від війни – це допомогти Україні”.

Любов Непоп просить Угорщину забути про образи через відсутність дипломатії, так само як і Україна хоче забути різкі слова, які іноді лунали на її адресу. І замість цього закликає “зосередитися на взаємній чесності та справжньому співробітництві, адже це єдиний спосіб зупинити агресора”.

“Згадайте, що відчували ви, угорці, у 1956 році, коли ніхто не почув ваш крик про допомогу. Ви залишалися надзвичайно дипломатичними, коли просили Захід допомогти вам у боротьбі з російськими танками?”

Наприкінці вона звернулася до угорського депутата Дюли Будая, який назвав її позицію “негідним втручання у внутрішні справи країни”:

“Я вважаю, що так само було б доцільно публічно і жорстко закликати посла Росії, щоб його країна припинила війну проти України. Чи це моє прохання є негідним втручанням у внутрішні справи Угорщини?”

Нагадаємо, уряд РФ склав список “недружніх країн”, “із переліком держав, чиї недружні дії спрямовані проти країни, її компаній та громадян”. До списку увійшли Україна, США, усі держави-члени Європейського Союзу та інші. Увійшли до списку і Угорщина та Чорногорія, яких вважали найбільш лояльними до Росії.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі