fbpx
08 Червня, 2022

Лише 57 медичних працівників з України проходять тимчасове стажування в Словаччині

Лише 57 медичних працівників з України проходять тимчасове стажування в Словаччині

Лише 57 медичних працівників з України проходять тимчасове стажування в Словаччині, із яких 48 скористалися можливістю спрощеної реєстрації на стажування після початку війни.

Головним чином, це – терапевти, стоматологи та медсестри.

стажування лікарів у Словаччині

При цьому, Міністерство охорони здоров’я Словацької Республіки не реєструє жодного громадянина України, який би тимчасово працював у Словаччині як інтерн за медичною професією фармацевта. Про повідомляє TASR з посиланням на інформацію відділу комунікацій відомства.

“У рамках тимчасового стажування не було жодного повідомлення про реєстрацію стажера-фармацевта”, – повідомили у міністерстві.

Можливість проходження спрощеного тимчасового стажування медиками була викликана законодавчими змінами, які Словаччина ввела після початку війни в Україні.

З 30 березня стажери всіх медичних професій, у тому числі фармацевти, мають право займатися професійною діяльністю за певних умов, а раніше кандидати на стажування з України повинні були складати додатковий іспит для визнання свідоцтва про професійну кваліфікацію.

Раніше у словацькому МОЗ заявляли, що хочуть полегшити можливість працевлаштування медикам з інших країн. Це було пов’язано з тим, що в Словаччині відчувається гостра нестача медперсоналу, до середнього показника по ЄС не вистачає 16 тисяч медсестер.

Ми також повідомляли про те, що через низькі зарплати 2,5 тисячі словацьких лікарів оголосили про намір звільнитися з роботи.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі