fbpx
18 Лютого, 2022

Лікарі-інтерни з України зможуть після коронавірусної кризи перебувати в Словаччині довше

Лікарі-інтерни з України зможуть після коронавірусної кризи перебувати в Словаччині довше

Можливість проходження тимчасової інтернатури для лікарів з-за кордону в лікарнях Словаччини буде продовжено після закінчення кризової ситуації, спричиненої пандемією COVID-19.

Це випливає із змін до Закону про медичних працівників, які словацький парламент ухвалив у четвер, 17 лютого, – повідомляє TASR.

лікарі Словаччини

“Працівник доглядає за пацієнтами, але під наглядом лікаря стаціонару, що допомагає нам збільшувати кадровий потенціал. У разі, якщо тимчасове стажування було розпочато під час кризової ситуації через COVID-19, то інтерн може працювати не більше 180 днів з дати закінчення кризової ситуації”, – пояснив міністр охорони здоров’я Словацької Республіки Володимир Ленгварський.

Якщо ж працівник почне тимчасове стажування після закінчення кризової ситуації, то зможе працювати максимум 18 місяців.

При цьому поправка спрощує умови та скорочує терміни визнання документів за фахом.

“Цей крок суттєво спростить в’їзд лікарів, медсестер та інших медичних працівників з-за кордону. У тому числі з так званих третіх країн”, – сказала Моніка Янкехова, генеральний директор відділу медичної освіти та управління людськими ресурсами МОЗ Словаччини.

Прийняте законодавство також впорядковує процес зарахування медичних працівників на додаткове навчання. Це має на меті поповнення системи охорони здоров’я необхідними спеціалістами. Включення медичного працівника до отримання подальшої освіти буде можливим протягом року. Заявки на акредитацію програми фахового навчання також можна буде подавати протягом року.

У свою чергу навчальні заклади надсилатимуть дані про резидентів до відповідного самоврядного регіону, щоб влада цього регіону мала безпосередній контакт з випускниками та могла надавати випускникам пропозицію працювати у відповідному регіоні.

Раніше ми розповідали про кризу в медичній систему Словаччини. У листопаді минулого року 2511 лікарів з університетських та районних лікарень підписали декларацію про готовність до звільнення зі служби, якщо їхні умови не покращаться, а надзвичайно серйозна ситуація в словацькій системі охорони здоров’я не буде вирішена.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі