02 Квітня, 2022

Кошице відкриває українські класи та Клуб для мам і дітей

Кошице відкриває українські класи та Клуб для мам і дітей

Словацьке місто Кошице відкриє два класи в Томашиковій початковій школі виключно для українських дітей. Також з понеділка (4 квітня) запрацює Клуб українських матерів і дітей. Водночас, тут будуть проводитися курси словацької мови.

Про це повідомила заступник міського голови Люсія Гурбальова, пише TASR.

2717277

Наразі найбільше, 41 український учень, зареєстровано в місті саме в Томашиковій початковій школі.

“У цій школі ми плануємо цього місяця відкрити окремі класи, щоб навчати дітей з України з вчителями, які розмовляють українською”, – розповіла Гурбальова.

Водночас у цій школі готують інтенсивний курс словацької мови для всіх біженців, який триватиме два-три місяці. Якщо буде потреба, то ці мовні курси започаткують також в інших початкових школах міста. Курс словацької мови вже започатковано і в Мовній школі на вулиці Ужгородській і на ці курси вже записалося 26 українців.

Клуб для українських матерів і дітей, які втекли від війни до Кошице, буде створено у приміщенні Центру дозвілля на вулиці Оргованова. Працюватиме цей Клуб кожного робочого дня.

“Матері, які шукають роботу і повинні відлучитися, можуть залишити своїх дітей у приміщенні Клубу і цими дітьми опікуватимуться інші жінки з України, у яких на той час буде вільний час”, – сказала Гурбальова.

Наразі у Кошице 240 дітей з України влаштовано в існуючі класи початкових шкіл, ще 41 відвідує дитсадки.

Нагадаємо, раніше влада Кошице заявила, що не може справитись із великим потоком вимушених переселенців. Хоч місто виступає в основному “перевалочним пунктом” для людей, які їдуть вглиб Словаччини чи до інших країн ЄС, впоратись із великою кількістю людей тут не в змозі.

 

 

InfoPost.Media

Фото: DPA


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі