fbpx
13 Жовтня, 2021

Колишній фермерський будинок на Берегівщині отримав статус заміського будинку року в Угорщині

Колишній фермерський будинок на Берегівщині отримав статус заміського будинку року в Угорщині

Вперше заміський будинок біля угорського кордону став лауреатом премії “Заміський будинок року”. Почесну нагороду присвоїли будинку у селі Великі Береги (Nagyberegi) Берегівського району Закарпаття.

Нагороду керівнику будинку вручили в Асоціації угорських заміських будинків під час конференції, присвяченої національній ідентичності, 7-8 жовтня.

0nagyberegi Tajhaz 1

Заміський будинок у Надьберезі урочисто відкрили 15 лютого 2013 року. Будівля являє собою типовий фермерський дім, побудований 1898 року у Берегівському районі. Спочатку він складався з трьох кімнат, а потім додали четверту. Увага угорських дослідників саме до цього села спричинена тим, що саме тут збереглась, напевно, найбільша на Берегівщині кількість стародавніх (кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.) будинків в угорському стилі.

Опікується будинком Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ, а культурно-освітні програми тут організовуються неприбутковою громадською організацією “Pro Cultura Subcarpathica”. Заміський будинок та його господарські будівлі служать відповідним місцем для програм – чи то виступів танцювальних колективів, організації майстерні ремесел, чи навіть традиційної випічки хліба.

Зважаючи на ткацьку славу села, заміський будинок у Великих Берегах виступає центром ткацького мистецтва, будуючи відповідну спільноту для обміну досвідом. Варто зазначити, що загальноосвітня школа у селі також відома своїм Музеєм ткацтва та спеціалізацією при навчанні школярів.

Тут же за останній рік пройшли музейно-педагогічні сесії для україномовних та російськомовних студентів.

Крім культурної складової ми багато уваги приділяємо розвитку угорськомовної освіти на Закарпатті. Так, зокрема, угорський уряд декілька років тому розпочав активно підтримувати розвиток професійно-технічних закладів на Закарпатті. Так звані Центри професійного навчання відкриті та діють вже у Великій Доброні та Пийтерфолво.

 

InfoPost.Media за матеріалами 24.hu

Фото: 24.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі