fbpx
23 Грудня, 2021

“Карпати” протяжністю 12 кілометрів: біля Братислави збудують найдовший тунель Центральної Європи

“Карпати” протяжністю 12 кілометрів: біля Братислави збудують найдовший тунель Центральної Європи

Проект будівництва автомагістралі D4 та швидкісної траси R7 є найбільшим інвестиційним проектом в історії Словаччини. Автомагістраль D4 (слов. Diaľnica D4) у перспективі буде четвертою за довжиною швидкісню магістраллю Словаччини. Однак для її завершення, скоріш за все, доведеться будувати тунель для забезпечення об’їзду словацької столиці.

Траса D4, за планом, матиме довжину 48 кілометрів і починається на кордоні з Австрією, в районі прикордонного переходу Яровце. Наразі готові лише деякі ділянки майбутньої траси, повідомляє hnonline.sk.

карп тунель

Однією з найпроблематичніших вважають ділянку дороги через гірський ландшафт Малі Карпати (Malé Karpaty), що поблизу Братислави. Планується, що D4 має йти в обхід словацької столиці. Як варіант, для цього необхідно буде збудувати тунель довжиною 12 кілометрів. Питання будівництва розглядається вже давно і схоже зрушилося з місця.

Наразі проєкт очікує на остаточну та дійсну оцінку впливу на навколишнє середовище.

“Ми очікуємо закінчення процесу з дійсним остаточним висновком у наступному 2022 році”, – заявила Єва Жгравчакова (Eva Žgravčáková), речниця Національної дорожної компанії.

Якщо все піде за планом, автомобільний тунель “Карпати” буде найбільшою спорудою такого роду в Центральноєвропейському регіоні з орієнтовною вартістю понад мільярд євро.

Слід зазначити, що ще у 2018 році NDS оцінила термін завершення об’їзної Братислави на автомагістралі D4, включаючи тунель, приблизно до 2030 року. Будівництво тунелю “Карпати” в масиві Малі Карпати, який має бути частиною об’їзної Братислави, за дійсним графіком планується після 2024 року.

Загальна довжина ділянки – 12 426 кілометрів, проектна швидкість – 120 км на годину (100 км/год в тунелі). Орієнтовна вартість становить 1 млрд 73 тис євро за більш “екологічним” способом прокладки тунелів, або понад 977 мільйонів євро – за іншим.

Основна проблема – у фінансуванні проєкту. Оскільки автомагістраль D4 не є частиною європейських коридорів, тому фінансування його будівництва з єврофондів неможливе. А державний бюджет Словаччини є надзвичайно обмеженим для здійснення такого масштабного будівництва.

Раніше стало відомо також про те, що Словаччина не встигне завершити свою частину коридору трансєвропейського шосе TEN-T до українського кордону до 2030 року. Дорога є частиною коридору TEN-T Рейн-Дунай між українським та французьким кордоном.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі