fbpx
14 Лютого, 2022

Польща, Угорщина і Словаччина демонструють найбільші темпи зростання економіки у Європі

Польща, Угорщина і Словаччина демонструють найбільші темпи зростання економіки у Європі

Польща лідирує в Центральній Європі в останніх прогнозах зростання Європейського Союзу. Стабільне зростання показують і економіки Угорщини та Словаччини. 

Економічне зростання в Європейському Союзі продовжує нарощуватись після впливу пандемії COVID-19, пише Еmerging Еurope.

Польща Варшава

Останній економічний прогноз Європейської комісії, опублікований 10 лютого, передбачає, що економіка ЄС зросте на чотири відсотки в 2022 році. Потім її чекає сповільнення до 2,8 відсотка в 2023 році.

У 2022 році також очікується зростання в зоні євро на рівні 4%, а в 2023 році – до 2,7%. ЄС загалом досяг свого допандемічного рівня ВВП у третьому кварталі 2021 року, і, за прогнозами, усі країни-члени мають подолати цей рубіж до кінця 2022 року.

Очікується, що зростання буде особливо сильним у Центральній Європі – Польщі (5,5 відсотка), Угорщині (п’ять відсотків), Словаччині (також п’ять відсотків), Хорватії (4,8 відсотка), Чехії (4,4 відсотка) та Румунії (4,2 відсотка). Їхня економіка зросте більше, ніж у середньому по ЄС.

Сильне зростання також прогнозується для Латвії (4,4 відсотка), тоді як інші країни Балтії Естонія (3,8 відсотка) і Литва (3,4 відсотка), а також Болгарія (3,8 відсотка) і Словенія (3,4 відсотка) отримають зростання економіки нижче середнього по ЄС.

Після потужного відновлення економічної активності, яке розпочалося навесні минулого року і тривало до початку осені, за оцінками, темп зростання в ЄС сповільнився до 0,4% в останньому кварталі 2021 року з 2,2% у попередньому кварталі.

Що заважає економікам “вистрелити”

Основними проблемами для економіки країн Європи стали сплеск Covid-19, високі ціни на енергоносії та тривалі перебої в постачанні. Вузькі місця в логістиці та постачанні, в тому числі дефіцит напівпровідників та деяких металевих товарів, також будуть впливати на виробництво принаймні протягом першої половини року.

“Економіка ЄС тепер відновила всі позиції, які втратила під час розпалу кризи. Це сталось завдяки успішним кампаніям вакцинації та скоординованій підтримці економічної політики. Безробіття досягло рекордно низького рівня. Це великі досягнення”, – зазначив виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

За його словами, вже цього року ЄС повернеться до високої швидкості відновлення економіки, оскільки деякі з цих вузьких місць послабляться. Основи ЄС залишаються міцними і будуть посилені, “коли країни почнуть втілювати свої плани відновлення та стійкості в повну силу”.

Варто додати також, що Словаччина починає втрачати одну зі своїх головних конкурентних переваг. Тут зростає вартість людських ресурсів – економісти та Національний банк Словаччини попереджають про надто швидке зростання зарплат.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі