10 Грудня, 2021

Хорватія увійде до складу Шенгенської зони – єврокомісар

Хорватія увійде до складу Шенгенської зони – єврокомісар

Уряди Європейського Союзу погодилися у четвер, 9 грудня, щоб Хорватія приєдналася до безпаспортної Шенгенської зони. Офіційний Загреб переконав Брюссель, що він здатний ефективно керувати своєю ділянкою зовнішніх кордонів блоку.

Такий крок Хорватії, яка стала членом ЄС у 2013 році, а також хоче приєднатися до зони євро з єдиною валютою, довгий час був чутливим питанням через питання міграції, повідомляє Reuters.

Croatia Eu

Комісія рекомендувала включення Хорватії до Шенгену ще в жовтні 2019 року. Однак не було зрозуміло, коли саме Хорватія приєднається до Шенгенської зони. Зараз це розглядається як одне з найбільших досягнень ЄС, що лежить в основі все більш інтегрованої та об’єднаної Європи.

“Хорватія готова”, – сказала єврокомісар з внутрішніх справ Ілва Йоханссон на прес-конференції після досягнення домовленості між міністрами внутрішніх справ блоку. 

Деякі неурядові групи стверджують, що Загреб був надмірно завзятим, показуючи ЄС, що може зупинити перетин нелегальних мігрантів до країн Шенгену. Хорватія, ймовірно, виграє від збільшення туризму, коли прикордонні перевірки в решті блоку будуть зняті.

Варто зазначити, що Шенгенська зона налічує 26 членів, включаючи країни, що не входять до ЄС, Швейцарію та Норвегію.

Нагадаємо, 8 грудня при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка урочисто відкрили Центр хорватської мови та культури. Участь у відкритті взяв прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович (Andrej Plenković)

 

InfoPost.Media

Фото: europarl.europa.eu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі