fbpx
24 Грудня, 2021

Хорватія пропонує своїм експатам до 26 000 євро на відкриття бізнесу вдома

Хорватія пропонує своїм експатам до 26 000 євро на відкриття бізнесу вдома

Уряд Хорватії вирішив надавати фінансову допомогу хорватам, які вирішать повернутися з інших країн ЄС і почати власний бізнес у своїй країні. Вони отримають гранти до 200 000 кун (26 000 євро) в рамках нової програми “Я вибираю Хорватію”.

Про це оголосив прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович, пише Еuractiv.

chroatia business

За даними уряду останні сім років близько 350 000 людей, в основному молоді та молодих сімей з дітьми, залишили Хорватію. Для них відкрився ринок праці в інших країнах ЄС, тож населення Хорватії скоротилося до 3,8 мільйона в порівнянні з 4,5 мільйона 30 років тому.

Нова програма підтримки розширює роботу Хорватської служби зайнятості (HZZ) щодо самозайнятості громадян. Вона передбачає грант у розмірі 6700 євро для людей, які повертаються з інших країн ЄС, щоб почати власний бізнес, а також гранти на відкриття бізнесу в сільській місцевості.

У розмові з журналістами Пленкович сказав, що демографічне відновлення є ключовою темою для Хорватії через старіння населення та негативні демографічні тенденції останніх 70 років.

Подібна програма передбачається і для міграції всередині Хорватії, враховуючи нинішню тенденцію переїзду людей із сільської місцевості в міські райони. У місті хорвати часто мають менше за площею житло, тому, як правило, мають і менше дітей.

“Це дає шанс тим, хто нещодавно виїхав до іншої країни-члена ЄС, знайти мотив, нішу та бажання повернутися. Хтось буде, хтось ні. Уряд працює, щоб надати таку можливість”, – сказав Пленкович.

Подібний крок у жовтні зробила і Словаччина. Уряд країни виділить €52 мільйони на підтримку безробітної молоді, молодих сімей чи тих, хто вперше починає власний бізнес. Такі особи зможуть отримати від держави €5600. Виплата буде одноразовою, а однією з умов її отримання є те, що бізнес має пропрацювати не менше двох років.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі