Новини 24 Грудня 13:51

Хорватія пропонує своїм експатам до 26 000 євро на відкриття бізнесу вдома

Уряд Хорватії вирішив надавати фінансову допомогу хорватам, які вирішать повернутися з інших країн ЄС і почати власний бізнес у своїй країні. Вони отримають гранти до 200 000 кун (26 000 євро) в рамках нової програми “Я вибираю Хорватію”.

Про це оголосив прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович, пише Еuractiv.

chroatia business

За даними уряду останні сім років близько 350 000 людей, в основному молоді та молодих сімей з дітьми, залишили Хорватію. Для них відкрився ринок праці в інших країнах ЄС, тож населення Хорватії скоротилося до 3,8 мільйона в порівнянні з 4,5 мільйона 30 років тому.

Нова програма підтримки розширює роботу Хорватської служби зайнятості (HZZ) щодо самозайнятості громадян. Вона передбачає грант у розмірі 6700 євро для людей, які повертаються з інших країн ЄС, щоб почати власний бізнес, а також гранти на відкриття бізнесу в сільській місцевості.

У розмові з журналістами Пленкович сказав, що демографічне відновлення є ключовою темою для Хорватії через старіння населення та негативні демографічні тенденції останніх 70 років.

Подібна програма передбачається і для міграції всередині Хорватії, враховуючи нинішню тенденцію переїзду людей із сільської місцевості в міські райони. У місті хорвати часто мають менше за площею житло, тому, як правило, мають і менше дітей.

“Це дає шанс тим, хто нещодавно виїхав до іншої країни-члена ЄС, знайти мотив, нішу та бажання повернутися. Хтось буде, хтось ні. Уряд працює, щоб надати таку можливість”, – сказав Пленкович.

Подібний крок у жовтні зробила і Словаччина. Уряд країни виділить €52 мільйони на підтримку безробітної молоді, молодих сімей чи тих, хто вперше починає власний бізнес. Такі особи зможуть отримати від держави €5600. Виплата буде одноразовою, а однією з умов її отримання є те, що бізнес має пропрацювати не менше двох років.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі