fbpx
03 Березня, 2022

Хакери зламали сайти місцевих громад в Україні, зокрема на Закарпатті

Хакери зламали сайти місцевих громад в Україні, зокрема на Закарпатті

Сайти регіональних органів влади і місцевого самоврядування багатьох областей України зазнали кібератаки та перестали працювати. Перед цим на них розміщували або намагались розмістити звернення до українців із закликами скласти зброю. 

Так, на Одещині російські хакери зламали сайти усіх територіальних громад. На Закарпатті під удар потрапили шість, однак розмістити оголошення на них не встигли.

фейк про капітуляцію

Публікації про нібито капітуляцію України та підписання мирного договору з РФ від імені Президента України з’явились і на офіційних сторінках територіальних громад Волинської області.

Варто зазгначити, що про можливу інформаційну провокацію військові адміністрації кількох областей та Служба безпеки України повідомляли ще напередодні. Громадян тоді закликали не реагувати та не розповсюджувати недостовірну інформацію серед знайомих, в чатах та соціальних мережах.

“Окупанти прагнуть дезорієнтувати нас, посіяти паніку, зневірити громадян і схилити наші війська до здачі. Керівництво держави разом з народом протидіє російським військам і робить усе можливе для звільнення українських територій від ворога. Всі органи влади, війська, силові та правоохоронні органи стоятимуть до перемоги!” – зазначається в коментарі СБУ.

У Службі безпеки України закликали громадян отримувати інформацію лише з офіційних джерел та не поширювати неперевірені та недостовірні факти, адже їх продукує ворог.

Нагадаємо, раніше у РНБО спростували фейк про звернення угорців Закарпаття до Орбана. У проросійських медіа і анонімних телеграм-каналах масово поширювалась інформація про звернення угорців Закарпаття до угорського прем’єра Віктора Орбана з проханням провести референдум про приєднання до Угорщини.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі