Прикордонну область Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) відвідала делегація на чолі з головою Закарпатської ОДА Віктором Микитою. Основними питаннями зустрічі стало вирішення екологічних питань та розвиток спільної інфраструктури.
У місті Ніредьгаза відбулася зустріч з угорським урядовим комісаром Іштваном Романом, за участі керівника департаменту навколишнього середовища та охорони природи Угорщини Жолта Іллєша Розінка. Про це повідомляє nyiregyhaza.hu.
На зустрічі розглянули найважливіші напрямки співпраці області Саболч-Сатмар-Берег та Закарпаття. Під час зустрічі сторони погодилися з необхідністю посилення спільної роботи з екологічних питань. Зокрема обговорили зменшення забруднення відходами річки Тиси, а також взаємодію в розвитку транспортної інфраструктури.
Віктор Микита зазначив, що постійний діалог є основою для доброго партнерства, яке буде продовжуватись і надалі.
За словами Іштвана Романа дуже важливо, що перша закордонна поїздка нещодавно призначеного очільника державної адміністрації Закарпаття відбулася саме до угорської області Саболч-Сатмар-Берег.
“Ми цінуємо цей жест. Уроки нашого історичного досвіду засвідчують, що якщо ми здатні знайти спільну мову, то обидві сторони можуть рухатися вперед”, – сказав урядовий комісар.
Віктор Микита подякував Угорщині за допомогу Закарпатській області у подоланні ситуації з епідемією коронавіруса. Він підкреслив, що сусідня країна однією з перших допомогла області вакцинами та засобами захисту.
Варто нагадати, що угорський міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто раніше наголосив, що в інтересах Угорщини підтримувати “прагматичні нормальні відносини, засновані на взаємній повазі”. І влада Угорщини чекає позитивних кроків від України у відповідь на всю попередню допомогу.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.