fbpx
05 Грудня, 2021

Готівкою чи карткою: як розраховуються та на що витрачають гроші словаки

Готівкою чи карткою: як розраховуються та на що витрачають гроші словаки

Словаки вважають за краще зберігати готівку і роблять оплати переважно банківською карткою. Якщо в 2019 році 50% розрахунків здійснювалося карткою, то цього року – 57%.

Про це свідчать дані опитування Mastercard iResearch, пише Teraz.sk.

Bank Card Pay

Навіть якщо словаки мають готівку в гаманці, вони не люблять її витрачати. Таким чином, платіжна картка стає основним платіжним інструментом, який словаки використовують, навіть якщо у них достатньо готівки в гаманці.

Під час пандемії також відбулися зміни у використанні самої платіжної картки. Найбільше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли платежі в аптеках, аптечних кіосках та косметичних магазинах, а також покупки книг та іграшок. Словаки також почали частіше використовувати картку під час покупок в Інтернеті, особливо при купівлі одягу, електроніки, продуктів харчування та косметики.

Електронна комерція в країні зростає. За три квартали цього року вона зросла на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Люди ширше почали користуватися картковими платежами, оскільки кажуть, що це швидший спосіб розрахунків, а час перебування в магазині скоротився.

До речі, що стосується України, то у тут у 2020 році безготівкові операції з використанням банківських карток становили майже половину від загальної кількості та суми безготівкових операцій у торговельних мережах (по 49,1% та 48,7% відповідно).

Раніше ми розповідали, що через карантинні обмеження в країні словаки почали їздити “на закупи” до сусідніх угорських міст. Оскільки у Словаччині закриті ресторани та магазини (крім тих, які продають товари першої необхідності), то жителі прикордонних міст виїжджають до Угорщини, де можна вільно пересуватись за наявності медичної маски.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі