fbpx
01 Листопада, 2021

Генконсул Угорщини у Берегові склав повноваження

Генконсул Угорщини у Берегові склав повноваження

Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі (Szilágyi Mátyás) склав свої повноваження після чотирьох років роботи у дипломатичній місії. На честь завершення роботи він влаштував прощальний прийом для працівників закордонного представництва, релігійних та культурних діячів Закарпаття.

Також до події приурочили виставку робіт закарпатських художників Ференца Ерфана, Аттіли Коприви та Золтана Гоголи.

Elkoszont Szilagyi Matyas

За словами екс-генконсула, його робота полягала у оперативній допомозі всім, хто звертався до консульства. Як зазначив він, такі ж задачі виконуватимуть Міністерство закордонних справ і торгівлі Угорщини та Консульство в Берегові у майбутньому.

Як результат роботи консульства та співпраці з місцевою владою за ці роки він відзначив будівництво та облашттування дитячих садків, шкіл, розбудову з угорською допомогою оздоровчих центрів, лікарень, театрів та будинків культури.

Разом з тим, за словами Матяша Сіладі, покращення потребують розвиток чимало галузей: інфраструктура пропуску на спільному кордоні, відкриття нових пунктів пропуску, створення автомобільних шляхів сполучення, проблеми угорсько-українського залізничного та повітряного сполучення. Також спільними зусиллями реалізуються також важливі угорсько-українські екологічні проекти, як запланований сміттєсортувальний завод у Яноші. Генеральний консул наголосив, що завершення проектів відповідає інтересам громадян обох країн.

Наразі наступника Матяшу Сіладі поки не призначили. Генконсульством у Берегові тимчасово керуватиме Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї.

Варто зазначити, що раніше у Будапешті відбулося засідання Національного комітету згуртованості (NÖB). На засіданні заслухали Арпада Яноша Потапі, державного секретаря з питань національної політики про поточні проблеми, що стосуються закордонних угорців. Однією з них він назвав черги на угорсько-українському кордоні.

 

InfoPost.Media за матеріалами index.hu

Фото: karpataljalap.net


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі