15 Червня, 2022

Fidesz планує наполовину скоротити фінансову підтримку опозиції в Угорщині

Fidesz планує наполовину скоротити фінансову підтримку опозиції в Угорщині

Щомісячні субсидії опозиційних партій скоротяться майже вдвічі, а дві правлячі партії матимуть приблизно на 5 мільйонів євро (2 мільярди форинтів) менше на витрати. Такі зміни містить законопроект, який депутати Європарламенту від Fidesz представлять наступного тижня.

Пропозиція пов’язуватиме державні субсидії політичним фракціям у законодавчому органі з виборчими списками замість кількості парламентських груп. Про це оголосив лідер парламентської групи правлячої партії Fidesz  Мате Кочіс (Máté Kocsis), з посиланням на Magyar Nemzet повідомляє Telex.

парламентське фінансування в Угорщині
Державна підтримка опозиційних фракцій у 2021 та 2022 роках. Округлено до одного мільйона форинтів

 

Наприкінці травня Кочиш уже заявляв, що опозиційні партії також повинні внести свій вклад у фонди, створені урядом для підтримки дедалі дорожчого обмеження цін на комунальні послуги для домогосподарств.

Тоді депутат сказав, що опозиційні партії повинні залучити принаймні стільки, скільки витрачатимуть їхні парламентські групи в найближчі роки.

Згідно з новими правилами, фінансування опозиційних партій скоротиться на близько 7,5 мільйонів євро (3 мільярди форинтів) державної підтримки протягом цього парламентського терміну. Навпаки, дві правлячі партійні групи скоротять державну підтримку лише на 5 мільйонів євро, незважаючи на те, що вони отримають більшість у дві третини в законодавчих органах.

Якщо в минулому терміні було сім депутатських груп, то зараз їх дев’ять, включаючи новачків – лібералів “Моментум” (Momentum ) і ультраправу партію “Наша Батьківщина” (Mi Magyarország). Однак кількість депутатів залишилася незмінною – 199.

Це означає, що функціонування парламенту в найближчі чотири роки буде коштувати дорожче. Зокрема тому що є більше посад з вищими зарплатами, наприклад, керівників політичних груп.

Законопроект, який має бути внесений на розгляд наступного тижня, також має змінити тривалість права виступу для політичних груп. При цьому час на обговорення закону буде скорочено з восьми годин до чотирьох. Крім того, з 2024 року місцеві та європейські вибори відбуватимуться одночасно.

Нагадаємо, що за результатами журналістських розслідувань, у маленьких містечках Угорщини голосування за “Фідес” більше не є ідеологічним вибором, вибір робиться через апатію, бідність і страх. Жителі малих населених пунктів, особливо у прикордонних регіонах, стали потужною базою підтримки на виборах для партії Віктора Орбана.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі