fbpx
24 Лютого, 2022

Фейк: в Україні спростували інформацію про запис дзвінків і повідомлень

Фейк: в Україні спростували інформацію про запис дзвінків і повідомлень

У соцмережах поширюється фейк про нові правила комунікації з 25 лютого 2022 року. За повідомленнями, начебто “усі пристрої підключені до відомчих систем CDMX” та з 25 лютого нібито будуть записувати телефонні дзвінки і повідомлення.

У фейковому повідомленні йдеться також про запис дзвінків у Whatsapp, Twitter та Facebook.

Photo 2022 02 24 21 13 48

Цю інформацію спростували у Центрі протидії дезінформації. За даними аналітиків, жодних нових правил не передбачено.

Як стверджує Детектор медіа, це старий фейк, який періодично поширюють, щонайменше, з 2017 року. Раніше ці повідомлення поширювались тільки російською мовою. Зараз у контексті російського нападу на Україну його переклали та прив’язали до “обставин в Україні”.

У інформаційному просторі України фейк з’явився декілька днів тому. Спочатку йшлось про те, що нібито прослуховуватимуть жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, раніше у Центрі протидії дезінформації спростували фейк про звернення угорців Закарпаття до Орбана. У фейковому повідомленні угорці Закарпаття начебто звернулись до угорського прем’єра Віктора Орбана з проханням провести референдум про приєднання до Угорщини.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі