15 Червня, 2022

Facebook заблокував сторінку найпопулярнішого в соцмережі словацького опозиційного політика

Facebook заблокував сторінку найпопулярнішого в соцмережі словацького опозиційного політика

Facebook призупинив функціонування сторінки словацького опозиціонера Любоша Блахи (Ľuboš Blaha) (Smer-SD) через “неодноразові порушення політики щодо мови ворожнечі”. Сталось це після того, як група американських конгресменів натиснула на компанію, щоб активізувати протидію мові ненависті в Словаччині.

Блаха став другим високопоставленим словацьким політиком після Маріана Котлеба, сторінку якого заблокував Facebook. Політик відомий своєю невибірковою лексикою та нападками на політичних опонентів.

Любош Блаха

Станом на 14 червня, Блаха мав найбільше підписників у Facebook з усіх словацьких політиків. Так за 2021 рік він набрав майже 175 000 підписників і 11 мільйонів лайків.

Політика часто звинувачували у порушенні правил соцмереж, зокрема і через публікування дезінформації.

Попри постійну критику Facebook Любош Блаха активно розвивав свій профіль, вкладаючи кошти у рекламу публікацій. Так з 15 квітня 2019 року він витратив на рекламу у соцмережі близько 31 500 євро.

У чому Facebook звинувачує словацького політика?

Чотири причини, чому Facebook заблокував обліковий запис Любоша Блахи:

  • Порушення політики щодо мови ненависті, зокрема публікація дегуманізуючих промов, у яких американці називалися “собаками”.
  • Поширення дезінформації щодо здоров’я, зокрема через неправдиві звинувачення щодо ефективності вакцин проти COVID-19, у тому числі теорії змови про їхню роль у мутаціях вірусів.
  • Порушення правил щодо знущань і домагань, зокрема за публікацію вмісту, який принижує когось виразами, пов’язаними з їх сексуальною активністю (наприклад, такими як “наложниця”).
  • Порушення правил щодо насильства та підбурювання, зокрема за публікацію контенту, який закликає до дуже серйозного насильства щодо особи (наприклад, фрази типу “спалити його”).

У листопаді минулого року Facebook видалив відео, в якому він стверджував, що вакцина від COVID-19 вбиває пацієнтів, і звинувачував вакцинованих у третій хвилі пандемії. У квітні він отримав триденне блокування сторінки після того, як назвав покійного американського дипломата Мадлен Олбрайт “м’ясником” за її роль у бомбардуванні Югославії НАТО в 1999 році.

“З тих пір, як американські конгресмени на прохання Надя (міністра оборони Словаччини) попросили Facebook блокувати словаків з іншою думкою, я був фактично під постійним блокуванням”, – зазначив Блаха.

Варто додати, що один із членів комітету з розвідки Палати представників США Адам Шифф (Adam Schiff) раніше вимагав у Facebook розглянути проросійську дезінформацію в Словаччині. Відповідний лист навіть надходив на ім’я генерального директора Meta Марка Цукерберга.

“Комітет глибоко стурбований тривалою наявністю шкідливої ​​дезінформації та проросійської пропаганди на словацькому Facebook, і закликає Facebook негайно забезпечити, щоб уся проросійська дезінформація швидко оцінювалася, перевірялася, позначалася, знижувалась або видалялася відповідно до з публічних обіцянок Facebook і заявленої політики”, – написав він.

Лист надійшов після візиту кількох членів конгресу до Братислави у квітні, під час якого урядовці та представники громадянського суспільства поінформували їх про це питання.

Чому це важливо?

Такий крок Facebook є серйозним прецедентом для широкого політичного спектру Словаччини. Частина словацьких політиків також використовує соцмережу для поширення дезінформації та мови ворожнечі для підняття власного рейтингу.

Нагадаємо, що раніше ми робили детальний аналіз словацького інформаційного простору та розбирались у тому, як словацькі політики, зокрема і  лідер партії Smer-SD Роберт Фіцо, використовують соцмережі для поширення фейків про Україну.

Пропонуємо переглянути коротке caption-відео про те, як російські спецслужби та проросійські сили в Словаччині намагаються зруйнувати підтримку України, зокрема, через кампанії з дезінформації.

 

InfoPost.Media за матеріалами SME, Aktuality.sk

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі