fbpx
08 Січня, 2022

Еміграція молоді болюче відобразилась на економічному потенціалі Західних Балкан та Хорватії

Еміграція молоді болюче відобразилась на економічному потенціалі Західних Балкан та Хорватії

Західні Балкани та Хорватія зокрема втрачають довгостроковий потенціал економічного зростання. Основною причиною стала еміграція молоді.

Той факт, що працездатні люди залишають регіон, не є корисним і для ЄС, з посиланням на дослідження Віденського інституту демографії Австрійської академії наук повідомляє Еuractiv.

Західні Балкани

Офіційна статистика свідчить, що з 2014 по 2019 рік з Боснії і Герцеговини та Сербії виїхали 181 034 громадяни, яким було видано дозвіл на проживання в ЄС. Відповідну статистику важко визначити для Хорватії. Це тому, що хорвати, як жителі країни-члена ЄС, не потребують окремого дозволу на проживання в інших країнах ЄС.

Ціна еміграції молоді дуже висока, і переважно виїжджають з регіону жителі у віці від 25 до 34 років. Оскільки вони є найбільшими споживачами в регіоні, їх еміграція також впливає на показники ВВП.

Крім того, балканські держави втрачають, інвестуючи в освіту людей, які потім емігрують. Згідно з оцінкою ООН у 2020 році, Хорватія та Західні Балкани в цілому втратили стільки жителів, що цей регіон був одним із найуразливіших у світі з точки зору демографії.

Варто додати, що балканські країни розділились у своєму прагненні до євроінтеграції. Найбільшими прихильниками вступу до Євросоюзу залишаються албанці, найбільш поміркованими є серби. У 2020-му році 91% мешканців Албанії були за приєднання країни до ЄС. У 2021-му цей показник сягнув позначки в рекордні для регіону 94%. У Сербії ж за останній рік більш ніж в півтора рази виросла кількість громадян, що виступають проти членства країни в ЄС.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі