Західні Балкани та Хорватія зокрема втрачають довгостроковий потенціал економічного зростання. Основною причиною стала еміграція молоді.
Той факт, що працездатні люди залишають регіон, не є корисним і для ЄС, з посиланням на дослідження Віденського інституту демографії Австрійської академії наук повідомляє Еuractiv.
Офіційна статистика свідчить, що з 2014 по 2019 рік з Боснії і Герцеговини та Сербії виїхали 181 034 громадяни, яким було видано дозвіл на проживання в ЄС. Відповідну статистику важко визначити для Хорватії. Це тому, що хорвати, як жителі країни-члена ЄС, не потребують окремого дозволу на проживання в інших країнах ЄС.
Ціна еміграції молоді дуже висока, і переважно виїжджають з регіону жителі у віці від 25 до 34 років. Оскільки вони є найбільшими споживачами в регіоні, їх еміграція також впливає на показники ВВП.
Крім того, балканські держави втрачають, інвестуючи в освіту людей, які потім емігрують. Згідно з оцінкою ООН у 2020 році, Хорватія та Західні Балкани в цілому втратили стільки жителів, що цей регіон був одним із найуразливіших у світі з точки зору демографії.
Варто додати, що балканські країни розділились у своєму прагненні до євроінтеграції. Найбільшими прихильниками вступу до Євросоюзу залишаються албанці, найбільш поміркованими є серби. У 2020-му році 91% мешканців Албанії були за приєднання країни до ЄС. У 2021-му цей показник сягнув позначки в рекордні для регіону 94%. У Сербії ж за останній рік більш ніж в півтора рази виросла кількість громадян, що виступають проти членства країни в ЄС.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.