fbpx
18 Січня, 2022

Держсекретар США Блінкен з терміновим візитом відвідає Україну

Держсекретар США Блінкен з терміновим візитом відвідає Україну

Державний секретар США Ентоні Блінкен відвідає Україну цього тижня через зростання напруги між США та Росією. 

Очікується Блінкен прибуде в Україну у середу, 19 січня з терміновим візитом. Він має на меті продемонструвати підтримку США Україні, повідомляє з посиланням на Державний департамент США AP .

“Поїздка Блінкена відбувається після широкої дипломатії з нашими європейськими союзниками та партнерами на основі комплексного підходу. Вона спрямована на подолання загрози, яку Росія представляє для України”, – заявили в Держдепартаменті США. 

Ентоні Блінкен

“Дмитро Кулеба та Ентоні Блінкен проведуть переговори щодо подальшого втілення комплексного пакета стримування Росії, практичної підтримки України з боку США, активних дипломатичних зусиль з врегулювання російсько-українського збройного конфлікту”, – йдеться у повідомленні МЗС на запит Європейської правди.

Ймовірно, Блінкен зустрінеться також з президентом України Володимиром Зеленським.

Цього тижня із Зеленськом також зустрілася міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

У четвер Блінкен поїде з Києва до Берліна. Там він зустрінеться зі своїми німецькими, британськими та французькими колегами. Потім міністри обговорять відповідь на можливі військові дії Росії в Україні.

Минулого тижня між США та Росією відбулися дипломатичні переговори. Розбіжності щодо України не були вирішені.

Перед візитом Блінкена до Києва Україну також відвідала делегація американських сенаторів. Це підкреслювало підтримку Конгресом України.

“Наша двопартійна делегація надсилає чіткий меседж світовій спільноті. Сполучені Штати непохитно захищають суверенітет України”, – заявила сенатор від Демократичної партії Джин Шахін. 

Нагадаємо, раніше Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що США стурбовані можливими спробами Росії “спробувати заново переспівати” вторгнення 2014 року в Україну.

 

InfoPost.Media

Фото: SCANPIX/AP/Andrew Harnik


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі