fbpx
31 Серпня, 2021

Цього понеділка скасували авіарейс Київ – Ужгород – Київ. Пояснюємо чому

Цього понеділка скасували авіарейс Київ – Ужгород – Київ. Пояснюємо чому

Хоч у авіакомпанії та адміністрації аеропорту надали суперечливу інфорамцію, але ми спробували з’ясувавши всі обставини.

З початком червня було відновлено регулярні авіарейси з Ужгорода до Києва, які здійснює авіакомпанія Windrose. Рейс здійснюється тричі на тиждень – по понеділках, середах та п’ятницях. Однак у понеділок, 30 серпня, літак з Києва не вилетів до Ужгорода.

  • У самій компанії нам коротко повідомили, що рейс відмінили “через комерційні причини”. Більше нічого не розшифровували.

Зазвичай, таке формулювання можна застосовувати у двох випадках – “недобір” пасажирів, або ж літак відправили в терміновому порядку на більш вигідний чартерний рейс до одного з курортів.

Але обидві версії малоймовірні, особливо, якщо зважити на те, що цей рейс має хороше заповнення пасажирами.

Uzhgorod Atr72 Windrose On Runway

Ми також зв’язалися з аеропортом “Ужгород” і нам повідомили про зовсім іншу причину:

  • рейс відмінили “через складні погодні умови”.

Це вже ближче до істини, бо погода наразі на Закарпатті дощова.

За інформацією Infopost.Media, спершу у Windrose перенесли виліт з Києва та Ужгорода, повідомивши про це пасажирів, але зрештою скасували рейс загалом.

Літаки подібного класу як ATR навіть у дощову погоду успішно взлітають, летять та приземляються. Однак, з аеропортом “Ужгород” трохи інша ситуація.

Літаки, які сідають та вилітають з Ужгорода, вже використовують повітряний простір Словаччини. Бо раніше саме заборона прольотом Словаччиною була причиною того, що аеропорт в Ужгороді не функціонував. Відповідна угода між Україною та Словаччиною була підписана ще у вересні 2020 року.

Однак, польоти відбувалися без використання навігаційної системи.

Як повідомили в Мінінфраструктури, Украерорух повинен був отримати відповідну ліцензію європейського стандарту щодо використання навігаційної системи.

Зараз таке обладнання аеропорт “Ужгород” має і воно ліцензоване. Але лише  9 вересня вступають в силу зміни в аеронавігаційному просторі Словаччини і в аеропорту “Ужгород” пілоти зможуть приземляти літаки з використанням навігаційної системи.

  • Ще до 9 вересня пілоти приземлятимуть літаки в Ужгороді без використання навігаційної системи. При поганій погоді робити посадку літака “вручну” ризиковано, тому літак з Києва до Ужгорода не вилетів.

Радимо також переглянути окреме дослідження про логістичні проблеми та потенціал Закарпаття, яке було зроблено в рамках проєкту Re:Open Zakarpattia.

Крім того, запрошуємо переглянути матеріал про амбіції розвитку аеропорту “Ужгород”, зокрема у співпраці з аеропортом словацьких Кошиць.

Також ексклюзивно для InfoPost.Media ініціатор зустрічі української та словацької сторін, радник мера Кошице з питань міжнародної співпраці Едуард Бураш у своїй колонці для Infopost.Media розповів про основні тези, які звучали під час візиту та результати перемовин.

 

Петро Гойс, спеціально для Infopost.Media, фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі