fbpx
06 Березня, 2022

Czech Lion Film Awards: Переконлива перемога фільму Zátopek. Режисери віддали шану Україні

Czech Lion Film Awards: Переконлива перемога фільму Zátopek. Режисери віддали шану Україні

29-та церемонія вручення премії Czech Lion Film Awards завершилася переконливою перемогою фільму Zátopek. Картина отримала статуетки за режисерську роботу, акторську гру, монтаж, маски та сцену. Загалом фільм переміг у семи з тринадцяти номінацій.

Нагородження відбувалося в Дворжаковому залі празького Рудольфіну. Під час вечері, присвяченій Україні, також пролунав заклик заборонити покази російських фільмів у кінотеатрах Чехії, пише TASR.

Затопек

На урочистому вечорі неодноразово звучали послання Україні, людям, які захищають її від російської агресії.

“Не тільки Путін розпочав війну. Значна частина російської нації підтримує цю агресію або мовчить. Ми знаємо, що найгірше у світі трапляється через байдужість… На жаль, серед них є й артисти, у тому числі й представники російського кінематографу”, – нагадав на початку вечора посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Він згадав і російського режисера Нікіту Міхалкова, близького друга Володимира Путіна. Згодом посол попросив виключити російських режисерів та їхню роботу з чеського кіно та чеського кінематографу.

У прямому ефірі Чеське телебачення транслювало церемонію нагородження. Модератор вечора, актор і режисер Іржі Гавелка на початку церемонії закликав глядачів аплодувати Україні.

“Україна бореться проти російської агресії. Воюють не лише солдати… Це і вчителі, і лікарі, і режисери”, – сказав Гавелка.

Він повідомив, що протягом прямого ефіру буде можливість зробити внески до гуманітарного фонду на користь окупованої країни.

Біографічна драма “Затопек” (Zátopek) розповідає про життя та спортивні успіхи олімпійського чемпіона у бігу Еміля Затопека, якого грає Вацлав Неужіл.

Нагадаємо, після вторгнення Росії до України уряд Чехії вирішив призупинити розгляд візових заяв для громадян Росії. Таке рішення прийняли у рамках своїх додаткових національних заходів на доповнення до санкцій ЄС проти Росії.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі