fbpx
26 Січня, 2022

“Це зашкодить національним інтересам та Україні”: Угорська опозиція закликала Орбана не зустрічатися з Путіним

“Це зашкодить національним інтересам та Україні”: Угорська опозиція закликала Орбана не зустрічатися з Путіним

Угорський опозиційний альянс під назвою “Єдність для Угорщини” (Egységben Magyarországért) закликав прем’єр-міністра країни Віктора Орбана відкласти зустріч з Владіміром Путіним у Москві. Вона запланована на 1 лютого 2022 року.

“У нинішній, особливо напруженій ситуації навколо конфлікту в Україні, ми вважаємо дружню зустріч Віктора Орбана з президентом Путіним особливо шкідливою. Такою, що суперечить нашим національним інтересам”, – йдеться у заяві.

За словами опозиції, таким чином прем’єр-міністр Угорщини “непрямо заохочує президента Росії до подальшої ескалації в нинішній напруженій ситуації”, пише klubradio.hu.

Путін та Орбан

Також стурбовані тим, що на зустрічі планується “зробити рішучий крок у будівництві “Пакш-2”. Також у планах заключити ще одну невигідну для Угорщини газову угоду.

Угорська опозиція вважає, що наразі існує серйозна російська військова загроза Україні. Керівництво РФ планує повернути колишні соціалістичні країни Центральної Європи у сферу своїх інтересів. У заяві йдеться, що плани Путіна націлені “на відновлення колишньої радянської сфери впливу в модернізованому вигляді, по суті це нова доктрина Брежнєва”.

“Прийняття пропозиції зробить наш регіон, включаючи Угорщину, повністю вразливим для російського шантажу та експансіоністських прагнень”, – йдеться у заяві.

Крім того, як заявляє “Єдність для Угорщини”, першочерговими інтересами Угорщини було б відстоювати суверенітет та територіальну цілісність України не лише на словах, а й на ділі. У цьому також зацікавлені угорці Закарпаття, яким загрожує чергова ескалація війни.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що зустріч прем’єр-міністра Угорщини Орбана з президентом Росії Путіним відбудеться на початку лютого 2022 року. Угорський міністр також назвав основні напрямки співпраці з Росією у 2022 році. Це виготовлення вакцин від COVID-19, співпраця у сфері космічних технологій, експорт нових угорських продуктів харчування на російський ринок тощо.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі