fbpx
13 Квітня, 2022

Чи дорожчатиме бензин? Що роблять уряди Європи, аби стримати ріст цін на паливо

Чи дорожчатиме бензин? Що роблять уряди Європи, аби стримати ріст цін на паливо

Високі ціни на пальне ускладнюють життя водіям країн Європи. Тому багато з них запроваджують комплексні заходи з єдиною метою – утримати ціни на дизельне паливо та бензин якомога нижчими. Чеський уряд тривалий час вагався, але врешті-решт запровадить загальне стримання цін.

З червня до кінця вересня акциз на дизельне паливо та бензин буде знижено на 1,5 крони за літр (1,97 грн/літр). Крім того, уряд розглядає – ймовірно, з травня – обмеження високої націнки з боку автозаправних станцій, пише Denik.

Praha

Якщо в лютому середня маржа на дизельне паливо становила 3,03 крони за літр (3,98 грн.), то через місяць — 4,91 крони (6,46 грн.). Націнка на бензин зросла майже вдвічі з 2,29 крони (3,01 грн.) за літр у лютому до 4,39 крон у березні (5,77 грн.).

Деякі аналітики бачать запровадження комплексних заходів як короткострокове рішення. За словами аналітика Akcent CZ Мирослава Новака, ідея зниження акцизного збору в Чехії також запізнилася.

“Ціна нафти та палива дуже нестабільна і в червні ситуація може стабілізуватися сама по собі”, – каже Новак.

Журналісти зібрали основні заходи, які деякі уряди вже зробили, намагаючись знизити ціни на паливо для автомобілістів.

Чехія

З червня до кінця вересня акциз на бензин і дизельне паливо буде нижчим. Зокрема, вона буде знижена на 1,5 крони за літр (1,97 грн.). Раніше уряд вирішив припинити змішування біоінгредієнтів, а АЗС повинні повідомляти про середні ціни продажу з середини березня.

Польща

У рамках боротьби з рекордною інфляцією та її наслідками уряд вирішив знизити ПДВ з 23 до 8 відсотків.

Італія

Італійський уряд дуже різко відреагував на рекордні ціни . Вже в березні він ухвалив спеціальний енергетичний указ, який також впливає на ціни на паливо. Італійці не тільки знизили податок на пальне в Італії на 25 центів (близько 6 крон або 7,89 грн.), але й дозволили роботодавцям надавати “ваучери на бензин” на суму до 200 євро на рік (4900 крон, що майже 6,5 тис. гривень).

Німеччина

Німці вирішили приборкати ціни на заправках, знизивши податок на енергоносії. Протягом трьох місяців ціна за літр бензину має бути знижена на 30 центів, а за літр дизельного палива – на 14 центів (9,60 грн. та 4,47 грн. відповідно).

Угорщина

Водії платять максимум 480 форинтів за літр дизельного або бензинового палива на АЗС. У перерахунку це майже 41 гривня. Обмеження максимальних цін діє до кінця травня. Але є велика ймовірність, що воно буде продовжене.

Словенія

Уряд вирішив обмежити ціни на паливо. Принаймні до кінця квітня максимальна ціна на бензин встановлена ​​на рівні 1,5 євро, тобто менше 48,21 грн. Дизель можна продавати за максимальну ціну 1,54 євро, що становить приблизно 49,50 грн.

Ірландія

До кінця серпня в Ірландії діє знижений акциз на пальне. “Знижка” за літр солярки — 15 центів (близько 4,82 грн), на бензин — 20 центів (6,43 грн.) за літр.

Хорватія

Хорвати спершу спробували обмежити роздрібні ціни автозаправників, але врешті-решт відмовилися від цього. Під загрозою закриття бізнесу. Вони встановили новий спосіб визначення максимальної націнки, а саме 0,75 куни за літр (3,16 грн.). Крім того, уряд зменшив акциз на бензин на 0,4 куни та на дизельне паливо на 0,20 куни (у перерахунку на 1,70 грн. та 0,85 грн. відповідно).

Франція

З квітня до кінця липня в країні діє знижка на пальне (бензин і дизельне паливо) 15 центів за літр – 4,82 грн.

Україна

В Україні ж, за розрахунками НАК “Нафтогаз України”, Міністерство економіки знизило середню вартість дизпального та бензинів, з якої буде вираховуватися гранична ціна реалізації пального на АЗС. Вартість дизпального знизилася на 0,35 грн/л, бензину — на 0,23 грн/л. Про це повідомляється на сайті міністерства. З урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на так зване звичайне дизпальне на АЗС не повинна перевищувати 29,25 грн/л, на звичайний бензин — 31,64 грн/л.

Варто додати, що чеська енергетична компанія ČEZ оголосила тендер на будівництво нового реактора на атомній електростанції Дуковани з метою збільшення виробництва ядерної енергії. З міркувань безпеки із тендеру виключили російські та китайські компанії.

 

 

InfoPost.Media

Фото: Deník/ Martin Divíšek


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі