21 Березня, 2022

Чехія вилучила Росію та Китай з тендеру на будівництво атомного реактору

Чехія вилучила Росію та Китай з тендеру на будівництво атомного реактору

Енергетична компанія ČEZ оголосила тендер на будівництво нового реактора на атомній електростанції Дуковани з метою збільшення виробництва ядерної енергії. З міркувань безпеки із тендеру виключили російські та китайські компанії.

Про це повідомляє TASR.

Атомна електростанція в Чехії

Очікується, що три компанії: американська Westinghouse, французька EDF та корейська KHNP, які пройшли оцінку безпеки чеського уряду, мають подати заявку на прибутковий проект.

Орієнтовна вартість проекту близько 6 мільярдів євро є найбільшою інвестицією в Чехії, заявив міністр промисловості і торгівлі Йозеф Сікела.

Російські та китайські компанії, у тому числі російський енергетичний гігант “Росатом” і китайський CNG, були виключені з тендеру з міркувань безпеки. Прем’єр-міністр Петер Фіала заявив, що участь Росії в проекті після вторгнення в Україну “немислима”.

“Новий реактор буде доповнено чотирма енергоблоками потужністю 510 мегават у Дукованах, які були добудовані наприкінці 1980-х років. Він повинен запрацювати до 2036 року”, – сказав Фіала. – “Ми хочемо зробити ще один крок до того, щоб Чеська Республіка стала енергетично самодостатньою”.

Він додав, що будуть й інші подібні проекти, але подробиць не розголошує.

Очікується, що учасника-переможця буде обрано до кінця 2024 року, а будівництво має розпочатися у 2029 році. Тоді дослідна експлуатація має розпочатися у 2036 році. Чеські компанії також мають бути залучені до будівництва реактора.

У Чехії є шість ядерних реакторів, які виробляють більше третини загальної електроенергії країни. Окрім чотирьох реакторів у Дукованах, державна енергетична компанія ČEZ експлуатує ще два 1000-мегаватні реактори в Темеліні.

Уряд Чехії, на відміну від своїх сусідів Австрії та Німеччини, збільшує виробництво ядерної та відновлюваної енергії після того, як вирішив поступово відмовитися від вугілля як палива для виробництва енергії до 2033 року, щоб зменшити викиди вуглецю.

Варто нагадати, що Угорщина раніше заявила, що дотримуватиметься своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення атомної електростанції Пакш. Цей проект вартістю 12,5 мільярдів євро країна запустила у партнерстві з російським “Росатомом”.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі