fbpx
31 Грудня, 2021

Чорногорія посилила вимоги для в’їзду: як туди потрапити українцям

Чорногорія посилила вимоги для в’їзду: як туди потрапити українцям

З 2 січня уряд Чорногорії посилює вимоги до в’їзду в країну своїх громадян, так і іноземців через погіршення ситуації з коронавірусом. З цієї дати невакциновані туристи, ті, хто не перехворів чи з того часу минуло більше шести місяців, не зможуть потрапити на територію країни.

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я Чорногорії, громадяни країни та іноземці зможуть в’їжджати через усі пункти перетину кордону за одним із двох документів:

  • Підтвердження проведення повної вакцинації, за умови, що друга доза вакцини зроблена не пізніше шести місяців до вʼізду.
  • Підтвердження перенесеної хвороби COVID-19 (позитивний ПЛР або експрес-тест на антиген, який має бути не менше 10 днів і не більше 180 днів).

1640802085ul5ixlxdlc6cazeh I 1920x1280

При цьому в обидвох випадках буде необхідно мати або негативний ПЛР-тест не старше 72 годин, або експрес-тест на антиген не старше 48 годин.

До цього часу перетнути кордон з Чорногорією можна було тільки з негативним ПЛР-тестом, однак вже з 2 січня це буде неможливо.

Крім того громадяни Чорногорії та іноземці з дозволом на проживання зможуть в’їхати в країну без цих документів. Проте для них обов’язковим буде проходження самоізоляції протягом 10 днів. Вона може бути припинена не раніше ніж через три дні після негативного ПЛР-тесту.

Варто додати також, що в самій країні також діють внутрішні обмеження. Для відвідування торгових та бізнес центрів, супермаркетів, магазинів непродовольчих товарів, спортивних заходів та інших приватних урочистостей також потрібні або COVID-сертифікат, або довідка про одужання від коронавірусу.

Крім того тут заборонені масові заходи, робота нічних клубів та дискотек, а заклади харчування працюють до 22-00 години.

Нагадаємо, що з 27 грудня змінила правила в’їзду іноземців і Чехія. Причиною стали намагання уряду обмежити кількість туристів на період новорічних свят на тлі поширення штаму коронавірусу “Омікрон”. При цьому виняток становитимуть тільки особи, щеплені третьою дозою вакцини.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі