fbpx
22 Жовтня, 2021

Чому східні словаки радіють повідомленню про добудову в Угорщині автобану М-30 від Мішкольца до словацького кордону

Чому східні словаки радіють повідомленню про добудову в Угорщині автобану М-30 від Мішкольца до словацького кордону

Офіційно відкриття частини автобану М-30 від Мішкольца до прикордонного угорського міста Торньошнеметі заплановано на 26 жовтня. Справа йде до завершення.

Автобан довжиною 57 кілометрів почали будувати навесні 2018-го року і поділили його на три етапи. При цьому, кожен з відрізків будувала інша компанія.

Tn4 Web 210525 Dt 0453

 

Перший відрізок має всього 10,4 кілометрів і на нього було виділено 40 млрд форинтів. Другий відрізок має 24,2 км і його вартість 75,4 млрд форинтів. Ну і третій відрізок автобану має 22 км і на нього виділили ще 64 млрд форинтів.

Звичайно ж, новому автобану радіють мери та мешканці угорських міст, які є вздовж автобану. Адже зараз через ці містечка проїжджає близько 4000 вантажівок щодня. Окрім того, мешканці цих населених пунктів кажуть, що тепер дорога до Будапешта буде коротшою мінімум на годину.

M30

Але найжвавіше обговорення відкриття автобану йде у групах соціальних мереж у східній Словаччині. Справа в тому, що, до прикладу, словаки з Кошице і так їдуть до своєї столиці Братислави часто саме через Угорщину. Автобан D-1 у Словаччині не добудований до кінця і окрім того східним словакам шлях через Попрад, Ліптовський Мікулаш та Жиліну до Братислави є занадто довгим. Від Кошице до Братислави по автобану D-1 – 454 кілометри.

Можна з Кошице до Братислави поїхати нижньою дорогою через Банську Бистрицю та Нітру. Це всього 404 кілометри, але тут ще менше відрізків швидкісної автостради.

Тому, як виявилося, зі сходу Словаччини до столиці легше і швидше добратися через Угорщину.

А з відкриттям відрізку автобану М-30 від Мішкольца до Торньошнеметі уже навіть не буде питань у східного словака, як йому їхати до Братислави. Бо, до прикладу, з Кошице до автобану потрібно проїхати лише 20 кілометрів і потім через Угорщину до Братислави шлях йде виключно автобаном і це всього 467 км.

Вартість проїзду автобанами у Словаччині та Угорщині майже однакова. Але тепер східні словаки залишатимуть свої гроші за проїзд до Братислави в Угорщині.

Ми розповідали вже, що Угорщина та Словаччина цьогоріч значну увагу приділяють розбудові інфраструктури для розвитку трансєвропейського сполучення. У виграші від цього може стати і Україна, адже, наприклад, на старті будівництва вже 74-кілометрова автомагістраль від словацького Кошице до кордону з Україною.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі