Україна та Грузія отримають підтримку союзників НАТО щодо їх майбутнього членства в Альянсі. Таку заяву на пресконференції у Брюсселі зробив Генсек НАТО Єнс Столтенберг.
За словами Столтенберга, на саміті в Мадриді у 2022 році країни-члени НАТО висловляться на підтримку рішення про вступ цих двох країн до складу організації.
“Зараз рано прогнозувати, які рішення лідери ухвалять на саміті наступного року, але я впевнений, що союзники продовжать підтримувати раніше прийняті рішення. Йдеться про нашу повну підтримку територіальної цілісності і суверенітету наших близьких партнерів Грузії і України. Ми також підтримуємо рішення, коли йдеться про прагнення приєднатися до НАТО”, – сказав Столтенберг.
Він зазначив, що країни-члени Альянсу продовжують надавати підтримку Україні та Грузії не тільки у рамках НАТО, а й на двосторонній основі.
Крім того Столтенберг прокоментував свою зустріч із президентом України Володимиром Зеленським у Нью-Йорку на полях Генасамблеї ООН, яка відбулась за кілька тижнів до цього.
“Ми продовжуємо зміцнювати нашу співпрацю і партнерство з Україною і Грузією. Це також буде предметом обговорення в ході підготовки майбутнього саміту в Мадриді”, – додав він.
Наразі офіційна дата саміту невідома, не озвучив її на пресконференції і Єнс Столтенберг.
Також генсек Альянсу прокоментував стан відносин НАТО із Російською Фередацією та зазначив, що однією з причин їх погіршення є російська агресія по відношенню до України.
“Відносини між НАТО і Росією є найгіршими з моменту закінчення холодної війни. І це все через поведінку росіян. Ми бачили їхні агресивні дії проти України, значне нарощування військ, а також порушення важливих угод про контроль над озброєннями”, – зазначив він.
Варто нагадати, що під час поїздки президента України Володимира Зеленського до США він пообіцяв місцевій українській діаспорі реалізувати ідею подвійного громадянства в Україні.
InfoPost.Media за матеріалами eurointegration.com.ua та nato.int
Фото: nato.int
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.