01 Квітня, 2022

Громадські діячі Чехії запропонували кандидатуру Зеленського на Нобелівську премію миру

Громадські діячі Чехії запропонували кандидатуру Зеленського на Нобелівську премію миру

Чеський католицький священник, теолог і філософ Томаш Галік і колишній дипломат, директор бібліотеки імені Вацлава Гавела Міхаель Жантовський запропонували вручити цьогорічну Нобелівську премію миру Президентові України Володимиру Зеленському.

Про це повідомляє інформаційне агентство ČTK, передає Укрінформ.

нобель

У листі голові Норвезького Нобелівського комітету Беріт Рейс-Андерсенйого автори стверджують, що, протидіючи російській агресії на чолі українського народу, Зеленський захищає мир для всієї Європи. За їхніми словами, розв’язана росією війна проти України “стала символом боротьби за загальнолюдські цінності”.

Автори нагадують, що ​​Зеленський мав змогу виїхати з країни на початку війни, однак залишився в країні як Верховний Головнокомандувач Збройних сил, даючи мільйонам українців відчуття, що у важкі часи їх не покинули.

“Він показав приклад мужності, однієї з найважливіших людських якостей. Це людина, яка надихає світ своїм гуманним підходом і переконанням”, – йдеться у листі.

Про те, що Зеленський заслужив Нобелівську премію миру, Галік заявив ще раніше – 12 березня, коли отримав премію Коменського в Нідерландах. За його словами, премія має бути присуджена Зеленському та народу України.


Норвезький комітет Нобелівської премії миру оголосить лауреата на початку жовтня.

Раніше у березні група європейських політиків  подала до Нобелівського комітету листа з проханням номінувати президента Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію миру. Лауреатів Нобелівської премії миру 2022 оголосять 7 жовтня, а список всіх номінантів організатори не розсекречують протягом 50 років, аби уникнути спекуляцій. 

Нагадаємо, що шість українських письменників претендують на міжнародну літературну премію “Анґелус” цього року.

 

InfoPost.Media

Фото: Офіс Президента, Queen’s University / Flickr


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі