fbpx
20 Квітня, 2022

Чеські лікарні допомагають лікарям-біженцям з України вивчати чеську мову

Чеські лікарні допомагають лікарям-біженцям з України вивчати чеську мову

До роботи лікарнях Чехії вже долучилися біженці з України. Українські лікарі вивчають чеську мову, а лікарні допомагають їм у навчанні.

Українські лікарі-біженці можуть займати кваліфіковані посади лише під професійним наглядом та відповідно до законодавства Чеської Республіки і європейського законодавства, повідомляє портал novinky.cz з посиланням на Головне управління Бюро праці.

“Їхній тимчасовій роботі в системі охорони здоров’я Чехії сприяють мовні курси з професійною термінологією, що дає змогу належним чином підготуватися до складання апробаційного іспиту”, – розповіла речниця Бюро Катержина Беранкова.

українські лікарі-біженці в Чехії

Наприклад, у лікарні Млада-Болеслав наразі працевлаштовано 14 українських біженців, десять із яких є медсестрами та зараз працюють помічниками. Лікарня реєструє їхні документи в міністерстві.

Серед біженців у лікарні також працюють дві прибиральниці та дві кухонні помічниці.

“Ми також реєструємо понад тридцять інших медсестер і десять лікарів, зацікавлених працювати в лікарні. Ситуацію ускладнює не процес визнання кваліфікацій, а скоріше мовний бар’єр та обмежені можливості окремих відділень приймати більшу кількість іноземного персоналу”, – сказала речниця лікарні Гана Копалова.

У лікарні готують інтенсивний мовний курс для біженців, який має розпочатися до кінця місяця.

Умови для роботи українських медиків у Чехії

Наразі українські медичні працівники в окремих лікарнях можуть проходити стажування під наглядом досвідченого медичного працівника. Вони можуть працювати три місяці без визнання диплому, до року без професійних і мовних іспитів. Під час стажування вони повинні підготуватися до професійного іспиту з чеської мови, а потім скласти апробаційний іспит. Потім їх можна працевлаштувати як штатний персонал.

Лікарня в Чеській Ліпі (місто-побратим Ужгорода – ред.) також запросила десять нових співробітників з лав українських біженців.

“В основному це медичні сестри та лікарі загального профілю. На даний момент ці співробітники проходять у нас інтенсивний курс чеської мови. Не досягнувши певного рівня чеської мови, неможливо працевлаштувати їх на кваліфікованих посадах, навіть якщо це професійно досвідчені медичні працівники”, – сказала речниця лікарні Андреа Беранова.

Також 14 біженців, переважно жінок, знайшли роботу в Остравській міській лікарні.

“Ми наразі контактуємо із 26 зацікавленими у нас працювати українськими лікарями-біженцями. Четверо лікарів та десять медсестер уже працюють у нас в лікарні на посадах немедичного допоміжного персоналу і ми опрацьовуємо заяви на отримання дозволу на практику. До цього часу ми припускаємо, що вони достатньо розумітимуть чеську мову, щоб мати змогу бути залученими до догляду за пацієнтами”, – сказала заступник директора Остравської лікарні Катержина Кісела.

Як ми розповідали, наразі в Чехії відчувається значний брак лікарів. Особливо лікарів різних профілів не вистачає у деяких регіонах – це педіатри, дитячі психіатри, стоматологи, гінекологи, ревматологи.

 

InfoPost.Media

Фото: novinky.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі