Словаччина, як і раніше, залишається найпривабливішою країною для чехів, друге місце займає Австрія, далі йдуть Франція та Великобританія. А найменше чехи люблять Туреччину, Росію та Китай.
Про це свідчать результати опитування Центру вивчення громадської думки (CVVM), яке проходило у листопаді та грудні минулого року.
Авторів дослідження цікавило ставлення чехів до 13 країн. Респонденти оцінювали їх за п’ятибальною шкалою. Одиниця означає, що країна їм симпатична, а п’ятірка – навпаки, не подобається.
Як і у попередні роки, опитування показало, що чехи мають найтепліші відносини зі Словацькою Республікою — ця країна лідирує в рейтингу з відносно великим відривом від інших країн. Загалом близько 88% респондентів висловили симпатію Словаччини.
Другий рядок у рейтингу займає Австрія (80% відповідей). Чехам також подобаються Франція та Великобританія.
Угорщині та Польщі віддали найвищі бали дві третини респондентів. На Німеччину та США також припадало понад 50% позитивних відповідей. Опитування виявило переважну (але не більше 50%) симпатію населення до України та Ізраїлю.
Симпатія чехів до України була між 2012 і 2019 рр. більш-менш стабільною. Однак у поточному дослідженні спостерігалося дуже значне зростання симпатії у 2021 році.
У решті країн (Туреччина, Росія та Китай) — у відповідях переважала антипатія. У випадку Туреччини та Росії оцінки 4 і 5 дали 40% населення Чехії. А найбільше чехи чомусь не люблять Китай – майже половина респондентів оцінила цю країну на 4 та 5 балів.
В опитуванні взяли участь 874 громадяни Чехії віком від 15 років і старше.
Варто нагадати, що минулої осені Інститут Центральноєвропейської Стратегії, який є видавцем Infopost.Media, замовив у Фонду “Демократичні ініціативи” імені І.Кучеріва всеукраїнське дослідження, щоб дослідити ставлення українців до країн Центральної Європи, але в її переосмислених обрисах.
За даними соціологічного опитування, українці загалом добре ставляться і сприймають усі охоплені дослідженням країни, при чому як на політичному, так і на побутовому рівні (подорожі, споживання товарів, робота). Особливо вирізняються в позитиві — Польща, Чехія, Німеччина та Австрія.
Титульне фото з відкритих джерел, інфографіка – CVVM
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.