fbpx
05 Січня, 2022

Чехія значно збільшить штрафи за пошкодження та знищення історичних пам’яток

Чехія значно збільшить штрафи за пошкодження та знищення історичних пам’яток

Комітет Сенату Чеської Республіки з питань культури підтримав п’ятикратне збільшення штрафів за руйнування пам’яток у рамках внесення сенатської поправки до Закону про пам’ятки.

Що стосується пам’яток культури, то штраф зросте з нинішніх двох до десяти мільйонів крон (з 2,5 до 12,4 млн. грн.), а щодо національних культурних пам’яток – з чотирьох до двадцяти мільйонів крон (з 5 до 24,9 млн. грн.), повідомляє новинний веб-портал iDNES.cz.

Чехія культурні пам'ятки

Підвищення штрафу автори поправки обґрунтували тим, що нинішній рівень штрафів, який був введений в дію 16 років тому, є недостатнім. На їх думку суми є не дуже переконливими з огляду на зростання цін на нерухомість.

Поправку представила сенатор і мер району Праги-10 Рената Хмелова разом із вісьмома колегами. За їхніми словами, поправка є реакцією на неодноразові випадки, коли власники пам’ятних будівель навмисно порушують зобов’язання, передбачені законом. Так стається тому, що малі штрафи їх не лякають.

За останні роки, віллу Шафранка на празьких Виноградах або дві вілли в районі Оржеховка в Празі знесли, повідомили сенатори. Хоча ці будівлі були в статусі історичних архітектурних пам’яток.

При визначенні розміру штрафу автори поправки спиралися на проект закону про охорону фонду пам’яток культури. Його було підготовлено Мінкультури у 2019 році.

Поправка може почати діяти з середини 2023 року, якщо Сенат в цілому, а згодом і Палата депутатів, затвердять її.

Ми також розповідали, що Інститут дослідження тоталітарних режимів (ÚSTR) та Західночеський університет у Пльзені оприлюднили тисячі справ про ув’язнених чехословацьких громадян, які перебували у радянському ГУЛАГу. Це лише перший комплект справ радянських спецслужб (НКВС), отриманий під час оцифрування раніше секретних документів у Державному архіві Закарпатської області (ДАЗО) в Ужгороді

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі