fbpx
15 Квітня, 2022

Чехія поверне дипломатів з Ужгорода до Києва і Львова

Чехія поверне дипломатів з Ужгорода до Києва і Львова

Чехія закриває дипломатичні представництва в Ужгороді, Кошице та Перемишлі, які після початку російського вторгнення в Україну взяли на себе надання консульської допомоги громадянам Чехії.

Їхні повноваження повернуть посольству Чехії в Києві та Генеральному консульству у Львові, пише чеське видання Lidovky.

посольство Чехії у Києві

Невдовзі після російського вторгнення в Україну Чеська Республіка відкрила консульські установи в Перемишлі та Кошице, Польща. Невелика команда співробітників з Кошице їздила до Ужгорода. Серед інших дипломатів, це був заступник посла в Києві чи генеральний консул зі Львова.

Однак у середу чеські дипломати повернулися в українську столицю і знову підняли там державний прапор. Однак речниця міністерства садівництва Ленка До (Lenka Do) заявила, що працюватимуть лише в обмеженому режимі.

Також вона додала, що дипломати мають можливість знову працювати у Львові, де в Чехії є генеральне консульство.

Багато країн, у тому числі Чехія, завершили свої дипломатичні місії в Києві у зв’язку з нападом Росії на Україну, який почався 24 лютого. Згодом посол Радек Матула повернувся до Чеської Республіки зі своєю командою. Бої в районі української столиці вщухли наприкінці минулого місяця після відходу російської армії. Інші країни також планують відновити роботу своїх посольств у Києві.

Посольства мають надавати консульську допомогу громадянам Чехії в країні. Крім того, вони допомагали компаніям, що працюють в Україні та які звертаються до міністерства з проханням про консультацію чи допомогу.

Наразі до Чехії з України прибуло 300 тисяч біженців. Міністр внутрішніх справ Віт Ракушан заявив, що не очікує екстремального сценарію міграційної хвилі з України з мільйоном біженців у Чехії. За його словами, нинішня кількість біженців не зростає, а частина виїжджає.

Нагадаємо, з початку російського вторгнення до роботодавців у Чехії працевлаштувалися понад 12 600 українців. Найчастіше це на посадах у виробництві, логістиці чи послугах. Зараз на обліку бюро праці перебуває майже 8400 українських біженців.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі