05 Квітня, 2022

Чехія направила своїх військових до Словаччини

Чехія направила своїх військових до Словаччини

Перші чеські війська для посилення східного крила НАТО вже відправилися до Словаччини. Їхнє завдання — стримувати противника та захищати кордони Північноатлантичного альянсу. Про це у понеділок у спеціальному прес-релізі повідомила прес-служба Чеської армії.

Солдати 1-го контингенту оперативної групи посиленої пильності (eVA) вирушили з Пардубіце та Хрудім до Словаччини, пише TASR.

“Командир контингенту полковник Томаш Унцайтіг і солдати, які увійдуть до командування багатонаціональної бойової групи eVA, залишили Пардубіцький центр підтримки операцій Зелінка”, – йдеться у повідомленні Армії Чеської Республіки.

чеські військові у Словаччині

Чехи командуватимуть багатонаціональною бойовою групою в Словаччині. Також у так званій “бойовій групі”, повідомляють у Збройних силах Чехії, візьмуть участь солдати з Нідерландів, Німеччини, Польщі, Словенії та США.

“Це історичний момент і ознака впевненості Альянсу в наших можливостях… За дуже короткий проміжок часу ми змогли зібрати весь контингент”, – прокоментував розгортання чеських військ у Словаччині начальник Генерального штабу, генерал армії Алеш Опата.

У повідомленні зазначається, що основне завдання місії – заявити про готовність, рішучість і єдність країн-членів НАТО захищати територіальну цілісність країн Альянсу. Це міжнародна операція НАТО з підвищення обороноздатності Збройних сил Словаччини.

У березні чеський парламент ухвалив рішення, що Чеська Республіка може відправити до Словаччини до 650 військових. Мандат також включає відправку до 50 членів логістичного підрозділу, які відповідають за функціонування гуманітарної бази для українських біженців поблизу Ліптовського Мікулаша.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Збройні сили Словацької Республіки розгортають системи протиповітряної оборони на східному кордоні Словаччини.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі