fbpx
31 Березня, 2022

Чехія дозволить безоплатний проїзд тільки українським біженцям

Чехія дозволить безоплатний проїзд тільки українським біженцям

Влада Чеської Республіки має намір переглянути правила пересування країною, встановлені для українців. Наразі українці мають змогу безкоштовно пересуватися країною, однак таку можливість пропонують залишити тільки офіційним біженцям.

Зараз можливістю безкоштовних поїздок можуть скористатися українці, які виїхали в Чехію ще задовго до початку бойових дій, пише видання Zdopravy.

Залізниця Чехія

Змінами до правил пересування пропонується також безоплатний проїзд обмежити лише залізничним транспортом. Таке рішення прийняли у зв’язку з його більшою пропускною здатністю для перевезення великих груп пасажирів та загальним покриттям держави.

Так, зокрема, Міністерство транспорту Чеської Республіки планує ввести наступні правила:

  • скористатися безоплатним проїздом зможуть лише біженці;
  • скасування оплати для українців розповсюджуватиметься лише на потяги міжнародного напрямку;
  • біженці з України зможуть їздити безоплатно у другому класі комфорту міжнародних поїздів;
  • право на безкоштовний проїзд діятиме перші 5 днів з моменту отримання візи;
  • проїзд на внутрішніх маршрутах Чехії стане платним.

Держава компенсує перевізникам витрати: на підставі виданих квитків за нульовою ціною перевізнику буде сплачена звичайна вартість проїзду, за ціною системи єдиного тарифу (OneTicket). Міністерство розраховує виплачувати близько трьох мільйонів крон на день.

Нагадаємо, Чеська Республіка надала понад 233 тисячі віз людям, які втікають з України через військову агресію Росії. За даними чеського уряду, 200 000 з них можуть залишитися в країні на невизначений термін.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі