Україна та Чехія домовились про співпрацю у розбудові мережі індустріальних парків. Співпрацю між країнами обговорили під час зустрічі міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.
Як зазначив Олексій Чернишов, індустріальні парки визначені урядом як один із пріоритетних напрямків регіонального розвитку України.
“Вони (індустріальні парки, – ред.) мають стати місцем концентрації майбутніх інвестицій для нашої держави. Для цього створюються необхідні умови, серед яких, зокрема, звільнення на 10 років від податку на прибуток та повернення до 50-70% інвестицій вкладникам. Загалом маємо амбітну мету створити такий парк у кожній області України. Тому, зі свого боку, ми зацікавлені в обміні досвідом і залученні допомоги з боку Чехії для будівництва і розвитку напряму в нашій державі”, – зазначив він.
За словами Радека Матули, Чехія готова долучитись до реалізації реформ в Україні та стимулювати розвиток її регіонів.
“Ми зацікавлені у подальшому розвитку нашої співпраці і будемо докладати зусиль на всіх рівнях задля того, аби стимулювати регіональний розвиток, у тому числі і в напрямі розбудови мережі індустріальних парків в Україні”, – підкреслив він.
За президентською програмою “Велике будівництво” у 2021 році на розбудову інфраструктури чотирьох індустріальних парків заплановано інвестиції у сумі майже 80 млн грн. Загалом до 2024 року уряд хоче створити інфраструктуру для 25 індустріальних парків.
Що таке індустріальні парки
Індустріальні парки в Україні – це території, яку виділяють під час планування міст спеціально для їх промислового розвитку. Зазвичай це старі промзони, які потребують реновації. Займатись тут можна, як правило, промисловим виробництвом або науково-дослідницькою діяльністю.
Варто зазначити, що 15 квітня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про діяльність індустріальних парків. За його положеннями пропонується надання учасинкам таких парків коштів з державного та місцевого бюджетів на облаштування інфраструктури, підключення до електромереж та супутніх комунікацій, будівництво, ремонт та реконструкцію. Крім того такі підприємці можуть отримувати субсидовані кредити від держави строком до 36 місяців для придбання техніки, обладнання, виробничих засобів, а також для будівництва, реконструкції чи капітального ремонту.
Проте ключовим елементом є все ж пільгові умови оподаткування індустріальних парків.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про сім проектів для закарпатського Берегова, які дали б можливість місту та району отримати друге дихання, а також стати гарним шансом для двох держав у налагодженні транскордонної співпраці.
Фото: industrial-parks.com.ua, minregion.gov.ua
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.