20 Березня, 2022

Британський “інформаційний спецназ” запускає меседжі для росіян через Вконтакте та рекламні мережі

Британський “інформаційний спецназ” запускає меседжі для росіян через Вконтакте та рекламні мережі

У Великій Британії за вказівкою міністра закордонних справ Ліз Трасс створили спецпідрозділ по боротьбі з російської дезінформацією. Урядовий інформаційний підрозділ (Government Information Cell, GIC) блокує російську пропаганду та за допомогою платної реклами створює меседжі для громадян Росії.

До складу новоствореного інформаційного спецпідрозділу увійшли 35 працівників міністерства закордонних справ, міністерства оборони, міністерства внутрішніх справ, кабінету міністрів і департаменту цифрових технологій, культури, медіа та спорту. Вони відповідають за пошук дезінформаційних матеріалів в Інтернеті та боротьбу з ними, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на The Sunday Telegraph.

Vk Goverment

Мета сцецпідрозділу – вплинути на російську громадську думку.

Через заблрону доступу до західних соціальних мереж у Росії, GIC за допомогою рекламних агенцій розміщує потрібні повідомлення на російських сайтах, в тому числі й у соцмережі Вконтакте.

Одним із інформаційних продуктів, створених для російської і української аудиторії стала промова британського прем’єра Бориса Джонсона, у якій він англійською, російською та українською мовами звернувся до користувачів

Також медіа-підрозділ “координує роботу з посольствами за кордоном, щоб перекладати та розповсюджувати вміст їх повідомлень перед тим, як опублікувати його по всьому світу”. Зокрема, за даними видання, “зараз чиновники починають поширювати контент китайською мовою на тлі запитань про потенційну підтримку Китаєм Росії”.

Нагадаємо, раніше ми публікували заяву чеських експертів з боротьби із дезінформацією про те, що ЄС недооцінив російську пропаганду і почав діяти запізно. На їх думку, Європейський Союз тривалий час не зважав на російську пропаганду, дозволяючи їй міцно вкорінюватись у інформаційний простір. Нещодавня заборона трансляції російських пропагандистських ресурсів Sputnik і Russia Today є важливим кроком вперед, однак може бути запізнілим.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі