23 Березня, 2022

“Брехав про війну в Україні”: Словацьке видання SME видалило блог екс-спікера парламенту

“Брехав про війну в Україні”: Словацьке видання SME видалило блог екс-спікера парламенту

Редакція словацького новинного сайту SME повідомила про закриття блогу президента проросійської партії “Словацької національної партії” SNS Андрея Данка (Andrej Danko), колишнього спікера парламенту країни.

Своє рішення обґрунтували тим, що Данко “певний час поширює брехню про війну в Україні, яку Росія розв’язала за наказом Володимира Путіна”.

данко2

У виданні SME зазначають, що підтримують різноманітні дебати, але дезінформація та брехня не є і не може стати частиною такої дискусії.

“Це не лише суперечить кодексу блогера, а й суперечить хорошим манерам”, – повідомляє щоденник SME.

Так, в одному з останніх блогів Андрєй Данко писав, наприклад:

“Раптово виник український конфлікт, і, на їхню думку, Росія винна. Це їх влаштовує. Замість збереження далекоглядності та миру Словаччина найбільш активно постачає важку військову техніку (до України). Наш уряд і навіть президент мріють бути лідерами в ракетній системі, мріють, щоб наші волонтери могли безкарно воювати в Україні, вони також думають про миротворчу місію НАТО”.

Хто такий Андрей Данко

Андрей Данко – один із найбільших проросійських політиків Словаччини. Нещодавно він, наприклад, заявив у Facebook, що “цю ситуацію не можна однозначно оцінити як атаку Росії”.

“Українська влада вже 8 років тероризує російський народ у ДНР та ЛНР. Росія вже давно попереджає, що там відбувається геноцид і що вона не хоче присутності американських військ у Європі. Росія вирішила допомогти російському населенню в Україні”, – написав екс-спікер парламенту Словацької Республіки.

Андрей Данко, коли ще був спікером парламенту, кілька разів відвідував провідних російських політиків, російську Думу, а також людей із санкційного списку. У 2017 році, коли проти Росії вже були введені перші санкції після анексії Криму, він говорив у російському парламенті про “слов’янську єдність”, пише ресурс omediach.com.

Війна в Україні принесла з собою новий вимір цензури в соціальних мережах чи в Інтернеті загалом. У профілі спеціального підрозділу словацької поліції регулярно з’являється інформація про небезпечні акаунти та профілі розповсюджувачів дезінформації у мережі Facebook.

Нагадаємо, раніше ми публікували список основних фейків березня, які поширювались інформаційним простором країн Європи. Вторгнення Росії “наелектризувало” цифрове середовище в регіоні, а кількість проросійської пропаганди, дезінформації та фейкових новин різко зросла.

 

InfoPost.Media

Фото: omediach.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі