fbpx
15 Червня, 2022

Братислава виділила майже 140 тисяч євро на проекти з підтримки українських біженців

Братислава виділила майже 140 тисяч євро на проекти з підтримки українських біженців

Братиславський міський фонд фінансово підтримає 32 проекти неурядових некомерційних організацій, які розробили проекти із залученням українських біженців. Головним чином це культурні та громадські проекти.

Мета підтримки – інтегрувати українських переселенців у повсякденне життя Братислави. Всього на проекти виділено 139 000 євро. Про це з посиланням на речницю міської влади Братислави Дагмар Шмуцкової повідомляє TASR.

“Організації, які вже давно сприяли створенню соціальної згуртованості, зможуть продовжити заплановані інклюзивні заходи, а також культурні та громадські заходи для різноманітної аудиторії”, – сказала Шмуцкова.

Братислава

Таким чином, інтеграція українських переселенців стане можливою, наприклад, за допомогою кінопоказів, театральних вистав, мовних курсів, спортивних заходів або дискусій та семінарів.

Окрім дозвілля, фінансову підтримку отримало й будівництво комунікаційних майданчиків між біженцями та представниками міста чи місцевого самоврядування на теми, необхідні для спільного повноцінного життя.

Фонд таким чином розширив і діяльність культурних організацій міста – Братиславської міської галереї, міського музею, міської бібліотеки, Братиславського зоопарку та культурно-інформаційного центру. Наприклад, вони надаватимуть українцям вільний доступ до приміщень і виставок. Також пропонують куточки для дитячого дозвілля, безкоштовні творчі майстер-класи чи уроки словацької мови для дітей.

Фонд також запустив спеціальний відкритий конкурс, за допомогою якого українські артисти можуть подати заявку на програму міських заходів.

Всього конкурсна комісія Фонду розглянула 44 заявки, з яких 32 проекти отримають грант.

Варто також нагадати, що Управління праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини виплатило останні суми матеріальної допомоги біженцям з України, які мають статус тимчасового притулку. Надалі фінансувати виплати будуть чотири міжнародні організації, при чому розмір їх не зміниться.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі