fbpx
01 Червня, 2022

У Словаччині зміниться порядок виплат українським біженцям – що нового?

У Словаччині зміниться порядок виплат українським біженцям – що нового?

Управління праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини виплатило останні суми матеріальної допомоги біженцям з України, які мають статус тимчасового притулку. Надалі фінансувати виплати будуть чотири міжнародні організації, при чому розмір їх не зміниться.

Серед цих організацій – Верховний комісар ООН у справах біженців, Дитячий фонд ООН, Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Міжнародна організація з міграції. Про це повідомили в Центрі праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини. Там зазначили, що біженці не втратять можливості отримати фінансову допомогу, а змінюється лише спосіб їх виплати. Про це інформує ТASR.

біженці у Словаччині

Протягом березня та квітня загалом 22 310 біженців з України зі статусом тимчасового притулку звернулися до відділів зайнятості, соціальних питань та сім’ї за матеріальною допомогою. Бюро праці надало їм загалом майже 5 мільйонів євро допомоги за цей період. За травень допомогу міжнародні організації виплатять у червні. Окрім нинішніх одержувачів допомоги, організації також нададуть підтримку новим біженцям, які прибувають до Словаччини і реєструються у відповідних відділах соціальної допомоги.

Скільки отримуватимуть українські біженці у Словаччині

В Управлінні праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини також заявили, що розмір допомоги для фізичних осіб становитиме 80 євро. Дитина віком до трьох років матиме право на 160 євро, а дитина віком від 3 до 18 — 60 євро. Конкретний розмір допомоги залежить від кількості та віку членів домогосподарства. Максимальний розмір підтримки становитиме 380 євро на місяць. У разі інвалідності міжнародні організації також можуть надати додаткову фінансову допомогу.

Наразі відомо, що за попередніми підрахунками додаткову допомогу через інвалідність будуть утримуватися близько 500 дітей та близько 400 дорослих з інвалідністю. Фінансова допомога біженцям з боку згаданих міжнародних організацій наразі встановлена ​​терміном на три місяці.

“Наша співпраця з міжнародними партнерами надзвичайно інтенсивна. У новітній історії Словаччини за масштабами це унікальний проект у сфері надання фінансової підтримки. Я щиро вдячний за те, що ми змогли налаштувати цей процес протягом кількох тижнів. Головне було зосередитися на наданні якнайшвидшої та найефективнішої допомоги затриманим, звісно, ​​враховуючи інтереси Словаччини”, – сказав генеральний директор Управління праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини Кароль Ціммер.

Про зміну надання матеріальної допомоги біженцям з України повідомили листом.

 


Для отримання допомоги українцям у заяві про надання матеріальної допомоги потрібно вказувати номер телефону словацького мобільного оператора, за яким з ними можна буде зв’язатися.


 

За даними Управління праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини, біженці можуть отримати словацьку SIM-карту безкоштовно в центрах для біженців в Братиславі або Міхаловце.

Останніми тижнями дуже багато уваги приділено темі працевлаштування іноземців.  Тож ми підготували матеріал про те, яку роботу можуть знайти іноземці в Словаччині, якщо не знають мови.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі