fbpx
05 Травня, 2023

Боялись війни в Україні: угорці минулоріч виготовили вдвічі більше паспортів, ніж раніше

Боялись війни в Україні: угорці минулоріч виготовили вдвічі більше паспортів, ніж раніше

У 2022 році в Угорщині значно зросла кількість виданих паспортів. Різкому росту запиту на виготовлення паспортів сприяла тривожність людей через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Про це йдеться у даних Міністерства внутрішніх справ Угорщини.

Так, відповідно до оприлюдненої статистики, у березні 2022 року кількість закордонних паспортів, виданих в Угорщині у 5 разів перевищила кількість паспортів, виданих на початку року. Так, у січні минулого року було видано майже 30 тисяч паспортів, а в лютому близько 38 тисяч. Зазвичай середня кількість паспортів, що видавалась в Угорщині за місяць, становила від 30 до 40 тисяч.

У березні ж 2022 року кількість виданих в Угорщині паспортів зросла до 150 тисяч.

Кількість виданих документів в Угорщині (перша група – електронне посвідчення особи, друга група – водійське посвідчення, третя група – паспорт) 

Хоча після березня видача паспортів почала поступово зменшуватися, їх кількість все ще вважається надзвичайно високою: у квітні видано 93 тис. паспортів, у травні – 78 тис., у червні – 75 тис. До осені кількість виданих паспортів знову склала близько 40 тисяч.

Зростання кількості виданих документів чітко видно у розрізі за рік: якщо у 2021 році загалом було видано 318 672 паспорти, у 2022 році ця кількість зросла до 720 823, тобто кількість звернень зросла на понад 126,2% порівняно з попереднім роком.

Кількість виданих паспортів в Угорщині протягом 2018-2022 рр помісячно

Початок війни Росії в Україні сприяв не лише збільшенню кількості виданих паспортів. Так, у першому кварталі 2022 року в Угорщині зріс попит також на посвідчень особи – ID-карток та водійських прав. Багато людей продовжували свої посвідчення, термін дії яких закінчився під час епідемії коронавірусу.

Минулого року, наприклад, було видано 2 150 175 ID-карток, з них приблизно половина, приблизно 1 млн 120 тис., у період з травня по серпень, тобто після того, як прострочені документи втратили чинність.

Подібна ситуація спостерігалась минулоріч і у Словаччині — наприклад, 3 березня понад 10 000 словаків подали запит на новий паспорт. Це стало рекордом усіх часів та спричинило чималі черги у відділках поліції. Постійному представнику Словаччини при НАТО Петеру Батору (Peter Bátor) навіть довелось виступити із заявою про те, що напад на Словаччину залишається “малоймовірним”.

 

Infopost.Media
за матеріалами угорських ЗМІ

Коментарі