fbpx
13 Січня, 2022

Болгарія продовжить блокувати вступ Північної Македонії до ЄС через дискримінацію македонських болгар

Болгарія продовжить блокувати вступ Північної Македонії до ЄС через дискримінацію македонських болгар

Болгарія продовжить докладати зусиль до захисту прав македонських болгар у переговорах з Північною Македонією. У свою чергу Північна Македонія прагне до переговорів щодо швидкого скасування вето Болгарії на вступу до ЄС.

Такі позиції країн встановились після ключового засідання Консультативної ради з національної безпеки, скликаного президентом Руменом Радєвим у Софії в понеділок 11 січня. Про це повідомляє Еuractiv.

Північна Македонія

Болгарські партії, представлені в парламенті, окреслили політичні рамки, які захищатиме прем’єр-міністр Кирил Петков під час свого першого візиту до столиці Північної Македонії Скоп’є 18 січня.

“Згода (Болгарії) розпочати переговори про членство в ЄС Республіки Північна Македонія повинна бути прив’язана не до термінів, а до реальних результатів. У тому числі щодо прав македонських болгар”, – заявив президент Румен Радєв після засідання Ради Безпеки.

За його словами, Болгарія ніколи не заперечувала право громадян Республіки Північна Македонія визначати себе на основі власної самосвідомості і зберігати свої мови відповідно до конституції. Радєв стверджує, що Північна Македонія неодноразово порушувала “договір про дружбу”, який вона підписала з Болгарією в 2017 році.

“Болгарія підтримує повну рівність македонських болгар з рештою народів Республіки Північна Македонія. Політика дискримінації македонських болгар, яких налічується понад 120 тисяч, останнім часом загострилася”, – сказав він.

Болгарія наполягає на тому, що права македонських болгар є вирішальним моментом у виконанні Копенгагенських критеріїв членства в ЄС і не можуть бути предметом переговорів.

Додаткові вимоги Болгарії

Болгарія також наполягатиме на прискоренні реалізації проектів, які забезпечують транспортну та цифрову інфраструктуру для обох країн. Основна увага зосередиться на транспортному коридорі, який з’єднує албанське портове місто Дуррес з найбільшим чорноморським містом Болгарії Варною.

“Це дасть поштовх переговорному процесу”, – додав Радєв.

До цього часу влада Софії просила Скоп’є визнати його болгарське коріння до 1944 року, включаючи спільну мову, історію та національних героїв. Ще однією умовою був початок роботи над викоріненням мови ненависті до Болгарії та зміна підручників, які використовують мову ворожнечі.

Що стосується внутрішньої політики країни (вочевидь щодо національних меншин, – ред.), то в парламенті Болгарії планують зберегти поточну національну позицію.

За останні кілька місяців Болгарія почала зміщувати фокус своїх зусиль на захист прав македонців, які визнали своє болгарське коріння та взяли болгарські паспорти. Така спільнота є значною частиною двомільйонного населення країни.

Варто додати, що лідери Албанії, Сербії та Північної Македонії , підписали шість угод, які спрощують відносини у Західних Балканах. Угоди підпадають під так звану ініціативу “Відкриті Балкани”, яку раніше називали “Міні-Шенген”. Він передбачає транскордонну торгівлю, вільне проживання, ведення бізнесу та переміщення громадян на території кожної з країн-підписантів.

 

InfoPost.Media

Фото: europeanwesternbalkans.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі