Новини 19 Січня 10:13

Болгарія пішла на поступки Північній Македонії щодо назви країни

Болгарія та Північна Македонія досягли домовленості щодо використання скороченої назви Північної Македонії у міжнародних процесах. Болгарія пообіцяла не перешкоджати використанню такої назви, а Північна Македонія – що назва не має наслідків для територіальної цілісності Болгарії.

Про це було повідомлено Організації Об’єднаних Націй, повідомляє Балканський огладач із посиланням на балканські ЗМІ.

прем'єр-міністри Північної Македонії та Болгарії Дімітар Ковачевські та Кирил Петков

Про досягнуті довомленості проінформували прем’єр-міністри Північної Македонії та Болгарії Дімітар Ковачевські та Кирил Петков на спідльній пресконференції в Скоп’є.

Раніше однією з вимог Болгарії було використання тільки повної назви “Республіка Північна Македонія” .

“Зняття питання про коротку назву Північної Македонії через такі гармонійні та дружні стосунки з обома сторонами для мене є першим великим кроком у цьому нашому новому розділі. Такі кроки вселяють оптимізм у майбутнє. Такі кроки ведуть до міцнішого зв’язку та більшої співпраці між двома країнами й між двома народами”, – сказав прем’єр-міністр Ковачевскі.

За словами прем’єра Болгарії, добросусідські відносини двох країн продовжать розвивати у рамках співпраці урядів.

Щотижня різні робочі групи, які будуть сформовані між двома країнами, збиратимуться для обговорення поточних задач.

За словами Кирила Петкова0, протягом місяця сторони узгодять деталі авіасполучення Софія-Скоп’є, воно має запрацювати вже за два місяці.

Також сторони доопрацюють угоду про транскордонне співробітництво, що дасть змогу відкрити прикордонний пункт пропуску Клепало.

“Болгарія поважає самовизначення всіх громадян Північної Македонії, а також усі мови, які описані в конституції. Ми будемо й надалі ставитися до цих питань у найшанобливішому дусі”, – зазначив Дімітар Ковачевські.

Прийнято рішення провести спільне засідання урядів двох країн 25 січня цього року.

Нагадаємо, раніше заявлялось, що Болгарія продовжить докладати зусиль до захисту прав македонських болгар у переговорах з Північною Македонією через дискримінацію македонських болгар. У свою чергу Північна Македонія прагне до переговорів щодо швидкого скасування вето Болгарії на вступу до ЄС.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі