fbpx
19 Січня, 2022

Болгарія пішла на поступки Північній Македонії щодо назви країни

Болгарія пішла на поступки Північній Македонії щодо назви країни

Болгарія та Північна Македонія досягли домовленості щодо використання скороченої назви Північної Македонії у міжнародних процесах. Болгарія пообіцяла не перешкоджати використанню такої назви, а Північна Македонія – що назва не має наслідків для територіальної цілісності Болгарії.

Про це було повідомлено Організації Об’єднаних Націй, повідомляє Балканський огладач із посиланням на балканські ЗМІ.

прем'єр-міністри Північної Македонії та Болгарії Дімітар Ковачевські та Кирил Петков

Про досягнуті довомленості проінформували прем’єр-міністри Північної Македонії та Болгарії Дімітар Ковачевські та Кирил Петков на спідльній пресконференції в Скоп’є.

Раніше однією з вимог Болгарії було використання тільки повної назви “Республіка Північна Македонія” .

“Зняття питання про коротку назву Північної Македонії через такі гармонійні та дружні стосунки з обома сторонами для мене є першим великим кроком у цьому нашому новому розділі. Такі кроки вселяють оптимізм у майбутнє. Такі кроки ведуть до міцнішого зв’язку та більшої співпраці між двома країнами й між двома народами”, – сказав прем’єр-міністр Ковачевскі.

За словами прем’єра Болгарії, добросусідські відносини двох країн продовжать розвивати у рамках співпраці урядів.

Щотижня різні робочі групи, які будуть сформовані між двома країнами, збиратимуться для обговорення поточних задач.

За словами Кирила Петкова0, протягом місяця сторони узгодять деталі авіасполучення Софія-Скоп’є, воно має запрацювати вже за два місяці.

Також сторони доопрацюють угоду про транскордонне співробітництво, що дасть змогу відкрити прикордонний пункт пропуску Клепало.

“Болгарія поважає самовизначення всіх громадян Північної Македонії, а також усі мови, які описані в конституції. Ми будемо й надалі ставитися до цих питань у найшанобливішому дусі”, – зазначив Дімітар Ковачевські.

Прийнято рішення провести спільне засідання урядів двох країн 25 січня цього року.

Нагадаємо, раніше заявлялось, що Болгарія продовжить докладати зусиль до захисту прав македонських болгар у переговорах з Північною Македонією через дискримінацію македонських болгар. У свою чергу Північна Македонія прагне до переговорів щодо швидкого скасування вето Болгарії на вступу до ЄС.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі