Болгарія та Північна Македонія досягли домовленості щодо використання скороченої назви Північної Македонії у міжнародних процесах. Болгарія пообіцяла не перешкоджати використанню такої назви, а Північна Македонія – що назва не має наслідків для територіальної цілісності Болгарії.
Про це було повідомлено Організації Об’єднаних Націй, повідомляє Балканський огладач із посиланням на балканські ЗМІ.
Про досягнуті довомленості проінформували прем’єр-міністри Північної Македонії та Болгарії Дімітар Ковачевські та Кирил Петков на спідльній пресконференції в Скоп’є.
Раніше однією з вимог Болгарії було використання тільки повної назви “Республіка Північна Македонія” .
“Зняття питання про коротку назву Північної Македонії через такі гармонійні та дружні стосунки з обома сторонами для мене є першим великим кроком у цьому нашому новому розділі. Такі кроки вселяють оптимізм у майбутнє. Такі кроки ведуть до міцнішого зв’язку та більшої співпраці між двома країнами й між двома народами”, – сказав прем’єр-міністр Ковачевскі.
За словами прем’єра Болгарії, добросусідські відносини двох країн продовжать розвивати у рамках співпраці урядів.
Щотижня різні робочі групи, які будуть сформовані між двома країнами, збиратимуться для обговорення поточних задач.
За словами Кирила Петкова0, протягом місяця сторони узгодять деталі авіасполучення Софія-Скоп’є, воно має запрацювати вже за два місяці.
Також сторони доопрацюють угоду про транскордонне співробітництво, що дасть змогу відкрити прикордонний пункт пропуску Клепало.
“Болгарія поважає самовизначення всіх громадян Північної Македонії, а також усі мови, які описані в конституції. Ми будемо й надалі ставитися до цих питань у найшанобливішому дусі”, – зазначив Дімітар Ковачевські.
Прийнято рішення провести спільне засідання урядів двох країн 25 січня цього року.
Нагадаємо, раніше заявлялось, що Болгарія продовжить докладати зусиль до захисту прав македонських болгар у переговорах з Північною Македонією через дискримінацію македонських болгар. У свою чергу Північна Македонія прагне до переговорів щодо швидкого скасування вето Болгарії на вступу до ЄС.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.