fbpx
07 Лютого, 2022

Більшість словаків не підтримали ініціативу платного лікування від COVID-19 для невакцинованих

Більшість словаків не підтримали ініціативу платного лікування від COVID-19 для невакцинованих

Дві третини словаків не підтримують ідею того, щоб невакциновані громадяни платили за лікування від COVID-19. Про це йдеться в результатах нового опитування, опублікованого агентством Focus.

Таку ідею рішуче підтримала голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Яна Бітто Циганікова (SaS), пише EURACTIV Slovakia.

Slovakia Vaccination

За її словами, невакциновані використовують 93% фінансових ресурсів, виділених на COVID та понад 80% кадрових можливостей. Через це люди не мають доступу до послуг класичної медицини.

“З цієї причини я вважаю це (рішення про платне лікування – ред.) не тільки правильним, але й справедливим. Свобода ігнорувати наукові факти та докази йде рука об руку з відповідальністю за свої дії. Що стосується фінансового боку, то я не кажу про повну суму. Це можна обмежити”, – зазначила вона.

Міністр охорони здоров’я Володимир Ленгварський не відразу відкинув цю ідею, але сказав, що її спочатку потрібно обговорити експертами.

Лише близько 30% населення, з яких більшість підтримує правлячу партію OL’aNO та непарламентську ліберальну Прогресивну Словаччину, підтримали б таке рішення.

Цю пропозицію не підтримала навіть партія самої Циганкової – Свобода і солідарність (SaS), де переважає несхвалення ідеї – 49% проти 47%.

Також проти цього виступають виборці опозиційних партій, у тому числі Hlas та SMER колишніх прем’єр-міністрів Петера Пеллегріні та Роберта Фіцо, які наразі є лідерами соціологічних опитувань. А також ультраправих партій Народна партія Наша Словаччина та Республіка.

Рівень вакцинації в Словаччині один із найменших у ЄС. Це приблизно 48,7 серед усього населення. Основними причинами низького рівня вакцинації у Словаччині експерти називають опір новаціям у населення, невдалі політичні рішення та поширення дезінформації.

 

InfoPost.Media

Фото: EURACTIV


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі