fbpx
14 Грудня, 2021

Більшість не вакциновані: румунська митниця заповнена громадянами, які вертаються додому на свята

Більшість не вакциновані: румунська митниця заповнена громадянами, які вертаються додому на свята

Нові правила в’їзду в країну ускладнюють роботу румунської митниці. На свята все більше румунів вирішують повернутись з-за кордону додому, однак багато з них не вакциновані і не знають про діючі обмеження.

Співробітники митної служби перевіряють усі документи, а тих, хто не вакцинований, відправляють безпосередньо на карантин. Так на одному з пунктів пропуску за вісім годин 1400 людей відправили на карантин, пише digi24.

Romania Border

За новими правилами для перебування в Румунії менше 3 днів достатньо мати негативний результат ПЛР-тесту, який буде необхідним також для тих громадян, які вакциновані чи прехворіли. Ті, хто залишається надовше, з четвертого дня перебування в країні має пройти 14-денну самоізоляцію. Достроково завершити її можна на 10 день у разі негативного результату ПЛР-тесту.

Частина водіїв простоює на кордоні більше двох годин, очікуючи черги на перетин.

Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я міста Арад Гореа Тіміш (Horea Timiş), понад 1400 громадян вже були поміщені на карантин.

“Наша порада полягає в тому, щоб зробити щеплення. Однак переважна більшість не дуже добре знає законодавчі зміни”, – пояснює спеціаліст.

Тести здаються на кордоні не більше ніж за 72 години до перетину кордону, якщо в’їзд відбувається з країн ЄС і не більше, ніж за 48 годин, якщо з третіх країн.

Нагадаємо, уряд Румунії продовжив поточний стан карантинної готовності на місяць, але пом’якшив обмеження, незважаючи на побоювання щодо майбутньої п’ятої хвилі. Однак посилились обмеження для бажаючих відвідати країну на період різдвяних свят.

 

InfoPost.Media

Фото: hungarytoday.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі