fbpx
21 Січня, 2022

Більше половини опитаних словаків хотіли б дострокових виборів

Більше половини опитаних словаків хотіли б дострокових виборів

Окрім виборців Sme rodina (права політична партія, колишня Партія громадян Словаччини), прихильники партій Hlas (соціал-демократична партія), Smer (лівоцентристська партія) чи націоналістів також хотіли б дострокових виборів.

Перший цьогорічний замір настроїв виборців також підтвердив популярність партії Hlas (18%). Але її перевага перед материнською партією Smer дещо зменшилася. Це показало опитування агентства AKO для дискусійного шоу Na hrane TV JOJ, пише Аktuality.sk.

Коаліція SaS залишилася на другому місці з 14,2 відсотка, а Smer на третьому з 13,8 відсотка. Найсильніша правляча партія, OĽANO, отримала трохи менше десяти відсотків.

Опитування проводило телефонне агентство AKO для шоу TV JOJ у період з 10 по 17 січня 2022 р. за репрезентативною вибіркою з 1000 респондентів.

рейтинг у розрізі партій Словаччини

Згідно з цими результатами, нинішня коаліція не зможе сформувати владну більшість у парламенті. Голосів не вистачило б навіть у об’єднання партій Smer та Hlas, тому їм доведеться вести перемовини з партнерами. Progresívne Slovensko (Прогресивна Словаччина), націоналістичні партії ĽSNS та Republikа, a також KDH (Християнсько-демократичний рух), також отримали б представництво в Народній раді.

розподіл мандатів партій Словаччини

Хто за дострокові вибори?

Агентство збирало дані в той час, коли тема оборонної угоди зі США почала інтенсивно розвиватися та знову була піднята тема дострокових виборів.

Тема набула набільшого резонансу минулого літа, коли активісти за масової підтримки Hlas та Smer зібрали майже 600 тис. підписів під петицією про призначення референдуму щодо дострокових виборів.

Проте президент Зузана Чапутова звернулася до Конституційного суду, який остаточно зупинив референдум, заявивши, що сформульоване питання є неконституційним.

Опитування показало, що переважна більшість респондентів виступає за не проведення дострокових виборів. Але різниця в порівнянні з тими, хто виступає за перенесення виборів на ближчий термін, становить лише вісім процентних пунктів.

Хотіли б чи не хотіли, щоб відбулися дострокові вибори, тобто щоб нинішня влада не керувала 4 роки?

підтримка дострокових виборів у Словаччині

Найбільше прихильників дострокових виборів можна знайти серед прихильників Hlas, Smer, ĽSNS та Republikа.

Дивним фактом, на думку аналітиків, є наявність серед групи підтримки дострокових виборів виборців коаліції Sme rodina. Майже 60 відсотків з них скоріш за все погодилися б на скорочений термін правління діючої влади.

рейтинг партій Словаччини

 

Нагадаємо, напередодні міністр економіки Словаччини Ріхард Сулік (Richard Sulík) поставив під сумнів доцільність економічних санкцій проти Росії. За його словами Крим Україні вже не повернути. Власне санкції шкодять не стільки Кремлю, скільки суспільству та відносинам між країнами.

Ці висловлювання міністра виявились конфронтаційними до позиції словацького МЗС, яке очолює однопартієць Суліка Іван Корчок. Вони обидвоє в уряді є висуванцями ліберальної партії SaS.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі