14 Березня, 2022

Більше 600 чехів хочуть воювати в Україні проти російських військ

Більше 600 чехів хочуть воювати в Україні проти російських військ

Сотні бажаючих вступити до Збройних сил України звертаються до Офісу Президента Чеської Республіки. Хоча згідно із Законом про Збройні сили вони мають звертатися до Міністерства оборони.

“Офіс президента Чехії наразі зареєстрував понад 600 осіб, які хочуть воювати за Україну”, – цитує повідомлення Офісу президента Чехії видання novinky.cz.

У дописі також йдеться, що потенційному заявнику необхідно звернутися до Міністерства оборони, яке разом із Міністерством внутрішніх справ та Міністерством закордонних справ розгляне заявку, а потім передає її Президенту Республіки.

Чеські добровольці, Мілош Земан

“Деякі заявники запитують, чи будуть вони оснащені технікою та озброєнням з чеської сторони, чи будуть забезпечені базовою військовою підготовкою та транспортом у Чехії. Чеська Республіка не організовує вступ до легіонів іноземних держав, тому не надає спорядження”, – пише Офіс президента Чехії.

Закон забороняє чехам бути в армії іноземної держави без згоди глави держави. Є два винятки, які не потребують згоди президента на службу в збройних силах: це стосується осіб, які мають більше ніж одне громадянство та служби в збройних силах країни-члена НАТО.

Минулого тижня президент Мілош Земан домовився з прем’єр-міністром Петром Фіалою про можливі законодавчі зміни, які забезпечать безкарність тим, хто прийде на допомогу Україні без згоди президента.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Чехія майже вичерпала свої можливості для розміщення біженців з України і влада просить Європейський Союз надати 25 модульних житлових баз.

 

InfoPost.Media

Фото: novinky.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі